Ferencváros;Bajnokok Ligája;

2020-09-16 17:50:12

BL: Újabb elképesztő bravúr, a Dinamo Zagrebet is kiejtette a Ferencváros

A Ferencváros hazai pályán 2-1-re legyőzte a horvát Dinamo Zagreb együttesét a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének 3. fordulójában, így biztossá vált, hogy valamelyik európai kupasorozat főtábláján lesz érdekelt.

„Úgy gondolom, hogy nagyon rászolgáltunk erre a győzelemre – kezdte meg mérkőzés utáni értékelését Sigér Dávid. – Többet tudtunk játszani, többet birtokoltuk a labdát. Amikor ikszre állt a meccs, akkor mi irányítottuk a játékot és csak akkor engedtük át valamelyest a kezdeményezést, amikor már hátrányban voltak. Az a fejlődés, amin végig mentünk az elmúlt 12-13 hónapban, az kijött” – tette hozzá a középpályás, aki megköszönte a stadionon kívül szurkoló több száz rajongó buzdítását.

„A gyors gól ismét sokat segített nekünk, viszont mi is kaptunk egy gólt – vette át a szót Szerhij Rebrov. – Ekkor kezdődött az igazi futball, örülök, hogy ilyen focit láttam a fiúktól. Nagyon tetszett az első félidő és a meccs vége is. Úgy gondolom, hogy az első félidő első 20 perce nagyon sokat kivehetett az ellenfélből, hiszen futniuk kellett az eredmény után. Az egy nagyon nagy érdem, hogy a három legjobb kiemelt csapat ellen sikerült győzedelmeskednünk, persze még egy következő lépcső hátra van azért.”

A főtáblára jutásért a norvég Molde ellen léphet majd pályára a Ferencváros. Az a párharc két meccsen dől majd el szeptember 22-én, illetve szeptember 29-én.

95. perc: Nincs tovább! A Ferencváros visszavágott a tavalyi 0-4-ért, a svéd és a skót után elbúcsúztatta a horvát bajnokot is.

92. perc: A megpattanó labda Gavranovichoz került, aki azonnal célba vette Dibusz kapuját. A magyar hálóőr védett, Gavranovic a kipattanót fölé rúgta.

90. perc: Öt perc hosszabbítás lesz.

88. perc: Egy lecsúszott beadás lepte meg majdnem Dibuszt, akinek a léc alá tartó labdát kellett kipaskolnia.

87. perc: Civic buktatta Kastratit, ő is sárgát kapott.

84. perc: Az elmúlt percek kakaskodásai után fokozódik a nyomás a FTC-n, elkezdtek egy kapuzni a horvátok.

81. perc: Jakic akarta letépni a mezt Tokmacról, ő is és a reklamáló Petkovic is besárgult.

79. perc: Ismét villant a lap, Frimpong lökte fel ellenfelét.

78. perc: Tokmac kapott sárgát.

73. perc: Lovrencsics után egy újabb kényszerű változtatás, Kovacevic sem tudja folytatni a játékot, Frimpong érkezett a helyére.

71. perc: Kettőt is változtatnak a vendégek: Gojak és Orsic hagyta el a pályát, Gavranovic és Ivanusec állt be.

68. perc: Másodszor is cserél Rebrov, Bolit váltja Isael.

65. perc: GÓL! Uzuni csent labdát, amivel ziccerben meg is iramodott. Az albán támadó higgadtan a rövid alsóba helyezett. (2-1)

62. perc: Egy hazai sarokrúgás után fordultak a horvátok, négy a kettőben lódultak meg a vendégek, az FTC megúszta egy szöglettel.

61. perc: Feljegyezhettük az első sárga lapos figyelmeztetést, Gojak volt szabálytalan Kovaceviccsel szemben.

60. perc: Cserélnek a vendégek: Majer helyére Jakic érkezett.

54. perc: Civic maradt le Kastratiról, aki a jobb szélről lőtt el keresztben a kapu előtt.

53. perc: Stojanovic kezdett szólóba, három FTC-játékos között be is tört a tizenhatoson belülre, Dibusz azonban ki tudta öklözni a löketét.

48. perc: Uzuni végzett el sarokrúgást, az ötösnél meg is találta Sigért, aki azonban pocsékul ért a labdához.

46. perc: Megérkeztek a játékosok, el is kezdődött a második felvonás. Nincs csere egyik oldalon sem.

45+2. perc: Véget ért az első játékrész, 1-1-ről folytatják majd.

45. perc: Kettő perc hosszabbítás lesz.

44. perc: Uzuni lépett ki a leshatáron, ám hosszan szöktette magát, oda lett a lehetőség. Alig később Tokmac tekert a kapu mellé a tizenhatoson kívülről.

42. perc: Kastrati lépett ki a jobb szélen üresen, Sigér az utolsó pillanatban becsúszó szereléssel szögletre mentett.

38. perc: Civic ívelt középre, az ötösön érkező Uzuni csak belekapni tudott a labdába, irányítani nem, így Livakovicnak ez csemege volt. Az elmúlt percekben ugyanakkor elmondható, hogy a hazaiak egyre többet birtokolják a labdát.

34. perc: Ismét Gvardiol menti meg a horvátokat, ezúttal Boli elől rúgta el a labdát.

28. perc: Civic beadása után Uzuni kerülhetett volna veszélyes helyzetbe az ötösnél, de Gvardiol az utolsó pillanatban szögletre mentett. A sarokrúgás után felszabadítottak a horvátok.

25. perc: Kényszerű csere a hazaiaknál, a sérüléséből éppen csak felépülő Lovrencsics nem tudja folytatni, Botka váltja.

23. perc: GÓL! Egyenlített a Dinamo Zagreb. Egy jobb oldali szöglet után Uzuni akart menteni, de saját kapujába juttatta a labdát. (1-1)

20. perc: A kezdeti izgalmasabb jelenetek után adósak a csapatok az érdemi lehetőségekkel, a vendégek ugyanakkor jóval többet birtokolják a labdát.

9. perc: Uzuni kapott mélységi labdát, ha eléri ziccer, Livakovic kapus azonban pont ki tudott vetődni elé.

8. perc: Ademi került nagy helyzetbe, egy az egyben állt Dibusszal szemben, de a hálóőr védeni tudott.

7. perc: Megvolt az első vendég helyzet, Stojanovic lőtt 14 méterről Dibusz kezei közé.

2. perc: GÓL! Lovrencsics Gergő kapta a jobb szélről Tokmactól a labdát, védője lemaradt az FTC csapatkapitányáról, aki hat méterről talált be. (1-0)

1. perc: A Ferencváros indította útjára a labdát.