Európa-liga;

2020-10-01 19:47:39

Hiába vezetett a Fehérvár, kiesett az Európa-ligából

A Standard Liége hátrányból fordítva 3-1-re legyőzte a MOL Fehérvárt csütörtökön a labdarúgó Európa-liga utolsó, negyedik selejtezőkörében, így a belga csapat jutott a főtáblára, a magyar pedig kiesett.

Nem sikerült a bravúr a MOL Fehérvár számára, pedig a 10. percben egy kontra végén a magyar együttes szerezte meg a vezetést a belga Standard Liége otthonában. Az 50. percig a székesfehérváriak magabiztosan őrizték előnyüket, a belgák egyenlítő gólja után viszont nem tudott magasabb fokozatba kapcsolni Márton Gábor együttese. A hazaiak a hajrában két büntetőhöz jutottak, Amallah mindkettőt gólra váltotta, ezzel eldöntötte, hogy a Standard jutott az Európa-liga főtáblájára. A párharc egyoldalúságát jelzi, a Fehérvár mindössze egyszer találta el a hazai kaput.

A párharc ezen az egy mérkőzésen dőlt el, a csoportkör sorsolását pénteken 13 órától tartják Nyonban.

90+6. perc: Nincs tovább, a Standard Liége 3-1-re nyert, a Fehérvár kiesett az Európa-ligából.

90+5. perc: A második játékrészben feljegyezhettük a magyar csapat első kapura lövési kísérletét, Nikolov tekert a kapu fölé.

90+3. perc: Most már a hazaiaknak nem sietős, ez nem tetszik a fehérváriaknak, így kisebb kakaskodás alakult ki. Négo sárgult be.

90. perc: Öt perc hosszabbítás lesz.

89. perc: Houri számára ért véget a meccs, az utolsó percekre Hodzic a pályán.

85. perc: GÓL! Másodszor is büntetőt kaptak a hazaiak, ezúttal egy kifejezetten vitatható szituáció után mutatott a játékvezető a tizenegyespontra. Stopira kapott sárgát. Ezúttal is Amallah állt a labda mögé, aki duplázni tudott. (3-1)

82. perc: A harmadik hazai cserét is feljegyezhettük, Shamir váltotta Carcelát.

81. perc: Amallah eldöntette volna a meccset, az ötös jobb sarka elől lőtt el keresztben a kapu előtt.

77. perc: GÓL! A skót játékvezető büntetőt ítélt a hazaiaknak, egy bal oldali szöglet után Dussenne tűnt el a tizenhatoson belül. A szabálytalankodó Muszliu kapott is egy sárgát. A lövésnél Kovácsik elvetődött, Amallah középre bevarrta a labdát a léc alá. (2-1) A marokkói játékosnak idénybeli kilencedik meccsén ez volt az ötödik gólja.

73. perc: A gólszerző Gavory próbálkozott lövéssel, ezúttal egy picit távolabbról durrantott a léc fölé.

70. perc: Már csak húsz perc volt hátra a rendes játékidőből, amikor Hangya sárgult be.

65. perc: A gólszerző Nikolics számára sincs folytatás, őt Zizivadze váltotta.

63. perc: Először változtatott Márton Gábor, Petrjak ment le, Bamgboye a pályán.

61. perc: A fehérváriak mestere, Márton Gábor kapott sárgát reklamálásért.

59. perc: Laifisz ugyan visszatért a pályára, de láthatóan nincs jól, le kell cserélni. Dussenne érkezett a ciprusi helyére.

55. perc: Laifisz és Stopira fejelt össze, mindkettejüket ápolni kell, egyelőre 9-9 mezőnyjátékos a pályán.

51. perc: GÓL! 358 perc után kapott újra gólt nemzetközi porondon a Fehérvár. Egy kisebb kavarodás alakult ki a magyar kapu előtt, Gavory 20-23 méterről, ballal lőtt a hosszú alsóba. (1-1) A találat nem kifejezetten potya, de talán védhető lett volna.

46. perc: Kezdetét vette a második játékrész. Bokadi már nem jött ki, Balikwisha állt be a helyére.

45+1. perc: Egy perc hosszabbítást jelzett a játékvezető, a ráadás másodperceiben Amallah bal oldali, lapos beadása után Fai lőtt a kapu mellé öt méterről. Nem sokkal később véget ért az első félidő.

38. perc: A hazaiak először találták el a magyar kaput, Amallah végezhetett el szabadrúgást a 16-os bal sarka elől. A labda kijött Kovácsikról, de nem lett nagyobb baj belőle.

36. perc: Újabb ígéretes magyar kontra, Nikolics szöktette a bal szélen Petrjakot, Laifisz időben visszaért, a lábáról szögletre vágódott a labda.

32. perc: Laifisz is besárgult, nem kímélte Hourit.

29. perc: Továbbra is eseménytelenül csordogálnak a percek, a Fehérvár jól szűkíti a területet, a hazaiak nem tudnak kibontakozni.

24. perc: Alábbhagyott a hazai dominancia, az elmúlt percekben a Fehérvár többször is az ellenfél térfelén tudta járatni a labdát, ugyanakkor a csapatok továbbra is adósak a helyzetekkel.

21. perc: A hazaiak csatárát, Mulekát figyelmeztette sárgával a játékvezető.

17. perc: Visszaállt a gól előtti játék, a belgák próbálnak irányítani, Kovácsiknak azonban ez idáig nem akadt dolga.

10. perc: GÓL! Labdát szerzett a Fehérvár, a vendégjátékosok pedig villámgyors kontrát indítottak. Houri passzába csak beleérni tudott Laifisz, Nikolics került így ziccerbe, ő pedig 15 méterről higgadtan a kapuba helyezte a labdát. (0-1) Érdekesség: ez volt a fehérváriak első akciógólja az El idei kiírásában.

5. perc: Jobbára a hazaiak dajkálják a labdát, egyelőre egyik csapat előtt sem adódott érdemi lehetőség.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés a skót William Collum játékvezető sípjára.