tenisz;Babos Tímea;

2020-10-15 08:40:15

Babos kiesett a normandiai tenisztornán

Két játszmában kapott ki chilei ellenfelétől a párosban friss Roland Garros-bajnok.

A második helyen kiemelt Babos Tímea a nyolcaddöntőben kiesett a franciaországi Cherbourg-en-Cotentinben zajló, 25 ezer dollár (7,5 millió forint) összdíjazású fedettpályás női tenisztornán.

A párosban friss Roland Garros-bajnok, a világranglistán egyesben 111. magyar játékos - aki az első fordulóban erőnyerőként nem lépett pályára - szerdán 6:1, 6:3-ra kapott ki a rangsorban 208. chilei Daniela Segueltől.

Az első játszma elején Babos még visszajött a brékhátrányból, de utána ellenfele sokkal pontosabb volt. A nyitó szettben Seguel négyszer nyerte el a magyar játékos adogatását. A második felvonás sokkal szorosabban alakult. 3:3 után a soproni teniszező nem használta ki a két bréklabdáját, majd elvesztette a szerváját. Seguel 5:3 után a győzelemért adogatott, a harmadik meccslabdáját kihasználva 1 óra 20 perc alatt befejezte a mérkőzést – olvasható a magyar teniszező honlapján.