lopás;labdarúgás;Felcsút;

2020-10-29 07:29:00

Svindli

Felcsút a magyar futball nem létező égiteste, egy olyan fekete lyuk, ahová a pénz és az információ csak befele áramlik, kifele soha. De az egyirányú utcából visszaút sincs a fényre, amint ez most a Puskás Ferenc nevével visszaélő akadémia vezetőjével történt.

Az élet és halál ura hat év után harminc percet kapott a távozásra, autóját visszakérték, és biztonsági őrök kíséretében hagyta el Felcsútot.

Eddig ő volt az arca a magyar sporttörténelem legnagyobb svindlijének, ami már 60-85 milliárd forintjába került az adófizetőknek. Karrieríve azután lőtt ki a sztratoszférába, hogy egy darabig a miniszterelnök személyi edzőjeként adott testépítő tanácsokat a falu legnevesebb lakójának. A Felcsútra optimalizált Norbi Update-et kinőve miniszterelnöki tanácsadói poszt, majd a labdarúgó-akadémia főigazgatói széke jutott neki.

Távozásáról úgy számolt be a klub, hogy honlapján a nevét sem írta le, az impresszumból is kiradírozta. Mintha nem is lett volna ott soha. Ilyesmi egyre gyakrabban megesik a miniszterelnök környezetében, kollégiumi szobatársak, bankár barátok és egykori jogásztársak kerülnek minden indoklás nélkül a süllyesztőbe. A fekete lyuk elnyeli őket, hír róluk azóta nincs. Különösebben nem hiányoznak, mindez csak a rendszer cinizmusát írja le.

De a felcsúti modell felülírja az egyéb civilizációs normákat is, amihez a komplett magyar sportvezetés asszisztál. A paranoia ott tart, hogy a liga egyetlen csapataként teheti meg büntetlenül, hogy elhazudja a koronavírus-fertőzést. Más sportágakban ilyesmi teljesen ismeretlen, transzparensen lehet követni a vírus útját, csak a héten két kézis élklub, a Veszprém és a Szeged hozta nyilvánosságra a tényt.

A főigazgató egy évtizede a rendszer kegyeltje volt. De kirúgásakor még annyit sem kapott meg, hogy nemecsek ernő legyen a klubtörténelemben.