labdarúgás;

2020-11-24 20:30:44

Hosszabbításban kapott góllal szenvedett Torinóban vereséget a Ferencváros

A magyar együtes a ráadásban kapott góllal 2-1-es vereséget szenvedett a Juventustól kedden a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában. A torinóiak és a Kijevben 4-0-ra diadalmaskodó Barcelona is bebiztosította továbbjutását.

Karnyújtásnyi közelségben volt egy újabb pontszerzés a Ferencváros számára a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének 4. fordulójában. A magyar bajnok Uzuni góljával nem kis meglepetésre vezetést szerzett a Juventus otthonában, ám Ronaldo nem sokkal később egyenlíteni tudott. Egészen a 92. percig 1-1 állt az eredményjelzőn, ekkor Morata bólintott, Dibusz pedig a kapuba ügyetlenkedte a labdát.

90+2. perc: GÓL! Cuadrado iramodott meg a jobb szélen, középen üresen találta meg Moratát, aki hét méterről bólinthatott. Dibusz szerencsétlenül ért a labdához, ami a lábai között becsorgott. (2-1)

90. perc: Taktikusan, jól futballozik a Ferencváros. Négy perc van még vissza a lefújásig. Griezmann révén 4-0-ra vezet a Barcelona.

83. perc: Újabb torinói cserék: Ramsey és Rabiot a pályán, Arthurnak és Bentancurnak volt ma ennyi. Rebrov még egyet tud majd változtatni, ha akar.

82. perc: Bentancur suhintott 20 méterről, a labda a kapu fölött szállt volna el, de Dibusz biztos, ami biztos inkább beleért.

80. perc: Danilóé a meccs második sárgája, Uzunit borította fel.

78. perc: Isael révén próbálkozik a vendég együttes, de ez egy pocsék lövés volt, bedobással jöhet a Juventus.

76. perc: Morata kapott mélységi labdát, a bal szél irányába kissé kisodródva vette célba nyolc méterről a rövid alsót, a játékszer a kapufán csattant.

75. perc: Újabb cserék: Lovrencsics helyén Botka, míg Laidouni Sigért váltotta.

70. perc: Cserék a vendégeknél: Zubkov és Tokmac ment le, Boli és Isael érkezett a hajrára. Eközben a Barcelona már 3-0-ra vezet, Braithwaite büntetőből talált be!

69. perc: Ronaldo került ziccerbe, eltolta a labdát Dibusz mellett, a magyar kapus vert helyzetből nyúlt vissza a játékszerért, a portugál támadó pedig maga sem hitte el, hogy mi történt.

67. perc: A mérkőzés első sárgája Sigéré.

62. perc: Pirlo szánta el magát változtatásokra, Dybala, Bernardeschi és McKennie hagyta el a pályát, helyettük Morata, Chiesa és Kulusevski a pályán.

61. perc: Tokmac lépett ki, majd lőtt hét méterről, de a labda elakadt egy blokkoló hazai játékosban.

60. perc: Ezt megúszta a Ferencváros: Bernardeschi 17 méterről eleresztett lökete a kapufán csattant.

58. perc: Blazic adta haza röviden a labdát Dibusznak, centiken múlt, hogy Ronaldo nem tudott elpöckölni a magyar kapus mellett.

55. perc: Braithwaite révén már 2-0-ra vezet a Barcelona a Dinamo Kijev vendégeként.

54. perc: Ronaldo végzett el szabadrúgást 30 méterről, a löket elakadt a sorfalban. Az elmúlt 10 percben folyamatosan védekezett az FTC, de egyelőre állja a sarat a magyar bajnok.

52. perc: Dest góljával megszerezte a vezetést a Barcelona Kijevben.

46. perc: Visszatértek a játékosok, kezdetét vette a második félidő. Egyelőre nincs csere egyik oldalon sem.

45+2. perc: Feljegyezhettünk egy vendég szögletet, ám véget ért az első játékrész. A csoport másik mérkőzésén nem született gól eddig, az erősen tartalékos Barcelona 0-0-ra áll a Dinamo Kijev vendégeként.

45. perc: Két perc hosszabbítás lesz.

41. perc: Bernardeschi tüzelt jó távolról, a labda a kapu fölött szállt el.

37. perc: A bekapott gól nem fogta meg a Ferencvárost, a vendég csapat rögtön ellentámadást indított. Zubkov lőtt 16 méterről, a löket elhalt De Ligtben. Alig később Heister vette célba a kaput, ezúttal McKennie blokkolt

35. perc: GÓL! Ronaldo vette célba 18 méterről a rövid alsót, a bomba pedig utat is talált a hálóba. (1-1)

33. perc: Dybala passza után Ronaldo került ziccerbe, be is vette Dibusz kapuját, azonban a portugál lesről indult, így nem adta meg a játékvezető a gólt.

30. perc: Cuardado passza után Arthur szánta el magát lövésre 15 méterről, a labda jócskán a kapu fölött szállt el.

26. perc: Ugyan a Juventus percekig kapuja elé szegezte a Ferencvárost, jött egy vendég kontra. Zubkovra nem lépett ki senki, jó 20 méterről lövésre szánta el magát, a labda egy védőn irányt változtatva elkerülte a kaput.

19. perc: GÓL! Tokmac kapta a labdát a félpályánál, lerázta a védőjét és megindult a jobb szél irányába, a tizenhatos sarkától középre ívelt, Uzuni pedig jobbal a jobb alsóba lőtt. (0-1)

15. perc: Feljegyezhettük az első nagy lehetőséget: egy kényszerítő után Ronaldo iramodott meg a bal szélen, középen Dybalát találta meg a labdával, az argentin támadó estében lőtt 13 méterről, Dibusz azonban lábbal hárítani tudott.

11. perc: Az olaszok elkezdtek keményebben letámadni, a Ferencváros azonban egyelőre megoldja, hogy ki tudja hozni a labdát saját térfeléről.

8. perc: Három hete ilyenkor már megszerezte a vezetést a Juventus Budapesten, ezúttal még nem akadt teendője Dibusznak.

1. perc: Az FTC indította útnak a labdát. Tokmac azonnal lövésre szánta el magát, de könnyedén fogta meg a labdát Szczesny.