Magyarország;Görögország;vízilabda;

2021-01-22 07:58:36

Csoportmásodik a magyar női vízilabdacsapat

Franciaországgal játszik a négy közé jutásért az együttes.

Utolsó csoportmérkőzésén 8-5-re kikapott Görögországtól a magyar női vízilabda-válogatott a trieszti olimpiai selejtezőtornán és ezzel a második helyen került be a negyeddöntőbe, ahol a másik csoport harmadik helyezettjével, Franciaországgal játszik pénteken a négy közé jutásért.

Izrael és Kazahsztán magabiztos legyőzése után (27-2 és 23-6) a görögök ellen a csoportelsőség megszerzése volt a tét. Az első perctől látszott, hogy a két edzőmérkőzés után ezúttal komoly csata vár a magyar csapatra, amelynek az első negyedben a védekezése jól működött, a támadásokban viszont sok volt a pontatlanság, ezért 1-1-gyel zárult a nyitó felvonás.

A folytatásban annyit változott a helyzet, hogy már a védekezés sem volt olyan zárt, mint az elején, támadásban pedig több kapufát dobtak a magyarok, mint gólt, így félidőben 3-2-re vezetett az ellenfél.

A harmadik nyolc percben minden eldőlt, a görögök vezetésük tudatában türelmesen, ziccerig játszották ki a támadásaikat, a hátrányban lévő magyarok ezzel szemben kapkodtak, gyorsan akarták befejezni az akcióikat, amik újabb hibákhoz vezettek, így a záró szakasz előtt 6-3-ra vezetett Görögország.

A déliek előnyüket magabiztosan őrizték a meccs végéig és 8-5-re nyertek.

„Nem lepett meg minket a görögök védekezése, azonban mégsem találtuk meg rajta a rést, pontatlanok voltunk, főleg emberelőnyben, ami eddig nem volt jellemző ránk – értékelt Bíró Attila szövetségi kapitány a sportnapilap internetes oldalán. – Kellettek ehhez a görög blokkok és a kitűnő kapusteljesítmény, ráadásul támadásban is megbízhatóan játszott az ellenfél, nálunk pedig nem voltak kiemelkedő egyéni teljesítmények. Kíváncsi voltam, hogy tíz hónap kihagyás után mire vagyunk képesek – hát, látszottak a hiányosságok. Ez nem volt elfogadható teljesítmény, jobbra számítottam, de van másfél napunk, hogy összerakjuk a játékunkat.”

A magyar együttes számára a pénteki negyeddöntő a papírforma alapján nem jelenthet komoly akadályt, szombaton pedig következik az elődöntő, amelynek tétje a tokiói olimpiai kvóta megszerzése.