gyermekvédelem;

2024-04-06 06:00:00

56 nap

Na, most aztán jól megkaptuk a magunkét Fülöp Attilától. Van-e, ki e nevet nem ismeri? Ő a gondoskodáspolitikáért felelős államtitkár. Adott egy interjút a Magyar Nemzetnek, amikor is azt mondta, az ország kezd a tízmillió gyermekvédelmi szakértő országa lenni. Vagyis köszöni, de nem kér a fogadatlan prókátorokból az informatikai és pénzügyi végzettségű, igazi szakember. Meg azt is mondta, hogy a kormány semmilyen bántalmazást nem fogad el, nincs tolerancia a pedofília ügyében. Na, mármost: kevésbé lenne baj az, hogy mindenkinek van véleménye a gyermekvédelemről, ha az az egy ember, aki ennek a területnek az első számú felelőse, értene hozzá. Csak hát minden jel szerint nem ért. A szokásos kormányzati lózungok mellett - akkor van esélye a magyar nemzetnek fennmaradni, ha minden kívánt gyermek megszületik, meg hogy családpolitika nélkül semmi nincs – egyetlen konkrét, önálló gondolatot sem osztott meg a nagyérdeművel. Az előbb említett interjúban sem. Olyanokat mondott, hogy ő sokat jár gyermekvédelmi intézményekbe, jobb családban élni, mint intézetben, vagy hogy a gyermekvédelmi törvényt erősíteni kell, mert a kiskorúakat sok körülménytől meg kell védeni.

Köszönjük, Fülöp Attila. Ennyit a tízmillió gyermekvédelmi szakértő is tud, államtitkári poszt és fizetés nélkül.

Ha feltételezzük, hogy az államtitkár nem most ért haza egy négyéves bolygóközi kiküldetésről, és van fogalma arról, hogy mi történt az elmúlt években, hónapokban Magyarországon, akkor bizony az van, hogy az olvasókat hüly…, bocsánat, butának nézi. Mert volt itt bizony Kaleta-ügy, vagy a gyilkossági kísérlet miatt börtönre ítélt apánál kötelező láthatáson lévő gyerekek megölése, vagy itt van a magyar állam segítségéért könyörgő édesanya, akinek kétéves, beteg kisfiát az alkoholista, Amerikában élő apának kellene átadnia.

Na de szűkítsünk egy kicsit a horizonton. Február 10-én, 56 napja derült ki, hogy tavaly elnöki kegyelemben részesült Kónya Endre. Annak az intézményvezetőnek a jogerősen börtönbüntetésre ítélt helyettese, aki korábban rangos gyermekvédelmi elismerésben részesült, és Magyar Bronz Érdemkeresztet kapott a kormánytól. A nemzet szolgálatát, az egyetemes emberi értékek gyarapításában végzett példamutató tevékenységét ő a gyerekek megalázásában, kihasználásában, beteges hajlamainak kiélésében fejtette ki. 56 napja nem tudjuk, kiknek van szerepük abban, hogy kegyelem illette ezeknek a borzalmaknak az eltussolásában segítő Kónya Endrét. Vagy itt van Varga Judit története. A volt igazságügyi miniszter – ő is aláírta a kegyelmi dokumentumot –, aki egy nemzetbiztonságilag ellenőrzött és védett személy, bántalmazó, a munkáját érintő zsaroló kapcsolatban élt férjével. Legalábbis ezt állítja. És, ahogy Bayer Zsolt kinyilatkoztatta, erről a Fideszben is tudtak. Lehet, hogy a családon belüli erőszakot politikai haszonszerzésre használja a kormány azért, hogy a volt férj hangfelvételéről elterelje a figyelmet? Ha minderre lenne válasz, akkor az 56 napja gyermekvédelmi szakértővé vált tízmillió ember sem találgatna. Ha lenne válasz.