Dárdai Pál;Hertha BSC;Markus Merk;

2015-09-21 08:00:00

A Hertha balszerencséje

Igen nagy balszerencséje volt Dárdai Pál csapatának, a Hertha BSC-nek a labdarúgó Bundesliga tavalyi második helyezettje, a Wolfbsurg otthonában. Pedig eleinte minden szépnek tűnt. Dárdai ugyanis a támadósorban már számíthatott az újonnan igazolt Ibisevicre. Jól is ment a játék a berlinieknek.

A Herthát azonban már régóta elképesztő sérüléshullám sújtja, s ez a rossz sorozat tovább folytatódott: a szünetben a balhátvéd Langkampot és a kapus Kraftot is le kellett cserélni sérülés miatt. A nehézségek ellenére Dárdaiék remekül tartották magukat, sőt, amint a Sky Bundesliga csatorna szakértője, az egykori legendás játékvezető, Markus Merk fogalmazott, egy nyilvánvaló 11-est nem adott meg a játékvezető Dárdaiéknak Dante szabálytalansága után, a második félidő közepén.

Nagyon nehezen vette fel a ritmust a VfL, láthatóan sokat gyengült a csapat De Bruyne és Perisic távozásával. A 76. percben aztán mintaszerű támadás után szerezte meg a vezetést a Wolfbsurg: a Schürrle helyére csereként beállt Arnold ívelt a jobboldalon érkező Caliguri elé, aki önzetlenül, egyből az ajtó ablak helyzetben lévő Dostnak továbbított, s a holland nem is hibázott. A 91. percben büntetőhöz jutott a Wolfbsurg, amit ismét a holland cserecsatár értékesített (2-0). Dárdai a meccs után úgy fogalmazott, túl naivan játszottak a második félidőben, s elismerte, megérdemelten nyert a Wolfsburg.

Kicsit felforgatott összeállításban lépett pályára a Bayern München a nagyon defenzíven felálló újonc Darmstadt ellen. A müncheniek azonban így is sima, 3-0-s győzelmet arattak Vidal, Coman és Rode találatával. Továbbra is pont nélkül, az utolsó áll a tavalyi bronzérmes Mönchengladbach, amely ezúttal Kölnben kapott ki 1-0-ra. A „kecskék” utoljára az 1989/90-es szezonban rajtoltak ilyen jól a bajnokságban.

Bundesliga, 5. forduló. Köln-Mönchengladbach 1-0, Darmstadt-Bayern München 0-3, Hamburg-Frankfurt 0-0, Werder Bremen-Ingolstadt 0-1, Wolfsburg-Hertha BSC 2-0, Stuttgart-Schake 04 0-1, Augsburg-Hannover 2-0, Dortmund-Leverkusen 3-0. Az élcsoport: 1. Dortmund 15 (18-3), 2. Bayern M. 15 (15-2), 3. Wolfsburg 11.