Bundesliga;Dárdai Pál;Hertha BSC;

2015-09-14 08:00:00

Az élboly mögött áll Dárdai Pál Herthája

Nem túl kedvező előjelekkel várta Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC együttese a Stuttgart elleni bajnokit a negyedik fordulóban. Na nem azért, mert a – amint a németek nevezik – „svábok” annyira verhetetleneknek tűntek volna. A vendégek még egyetlen pontot sem gyűjtöttek a bajnokságban.

Dárdai számára inkább a csapatát sújtó sérüléshullám okozott nehézséget. Teljesen át kellett alakítania a védelmet, miután a maródiak listájára került a jobbhátvéd Pekarik, valamint a belső védő Brooks. Jól kezdte a találkozót a berlini csapat, amely Haraguchi révén szerzett vezetést (14.). A magyar szakvezető azonban haragra gerjedt, amikor a 36. percben Sunjic egyenlített. Az első félidő utolsó mozzanataként azonban Lustenberger révén ismét megszerezte a vezetést a Hertha, s mint kiderült, ez lett a győztes találat is (2-1).

„Nagyon örülök az eredménynek, különösen a második félidőben mutatott játéknak” – értékelt Dárdai a találkozót követően. A fővárosiak négy meccsből hét pontot szereztek, ezzel közvetlenül az élboly mögött az ötödik helyen állnak hét ponttal.

Feltartóztathatatlan a Dortmund gólgyára, amely egy találat híján minden bajnokin négyes gólátlagot produkált. A Borussia először a szezonban került hátrányba a bajnokságban, Hannoverben, de fordítani tudott, s 4-2-re nyert. Aubameyang kétszer volt eredményes, a Manchester Unitedtől kölcsönvett Januzaj kezdőként lépett pályára, a 60. percben lecserélte Tuchel edző. A Bayern München az utolsó percben kapott ajándék tizenegyessel verte az Augsburgot, ezzel nyert 2-1-re, s így tartja a lépést a Dortmunddal.

Német bajnokság, 4. forduló
Bayern München–Augsburg 2-1, Hertha BSC–VfB Stuttgart 2-1, Hannover–Borussia Dortmund 2-4, Ingolstadt–Wolfsburg 0-0, Leverkusen–Darmstadt0-1, Frankfurt–Köln 6-2, Hoffenheim–Bremen 1-3, Schalke–Mainz 2-1
Az élcsoport. 1. Dortmund 12 pont (15-3), 2. Bayern 12 (12-2), 3. Wolfsburg 8