szökés;lövöldözés;túszejtő;

2019-02-16 09:48:34

Bankot is rabolt már a hét lövéssel megállított túszejtő

Lapértesülés szerint a férfi két éve egy kőbányai bankfiókot próbált kirabolni, de ez sem jött össze neki. A pénteki rendőrségi hajsza során összesen huszonötször lőttek rá, most is az intenzíven ápolják.

Új részleteket tudott meg a fővárosi fegyveres túszejtőről a Blikk: Információik szerint ő, SZ. Károly volt az a férfi, aki 2017-ben, miután megkísérelt kirabolni egy kőbányai bankfiókot, menekülni próbált, ám egy kisteherautó elgázolta. Sz. akkor 9 év börtönt kapott fegyveres rablásért.

A hajszát megelőzően egy kisebb súlyú bűncselekmény miatt vitték zárkájából a bíróságra: 1 év 1 hónap börtönt kapott, garázdaság és rongálás miatt. Sz. azonban nem törődött bele a döntésbe: a tárgyalóteremben elvette az egyik őr fegyverét, túszul ejtette a törvényszék egyik biztonsági őrét, akit végül az épület előtt elengedett. Ámokfutása azonban itt nem ért véget. Megállított egy Nissant, aminek 63 éves sofőrjére szegezte a fegyvert, és arra kényszerítette, hogy hajtson el. 

A Nissan után a menekülő rab egy Mercedes sofőrjét is túszul akarta ejteni, aki azonban nem hagyta magát, dulakodni kezdett a támadóval - a szökevény így fedezék nélkül maradt. 

Mossák kezeiket

Az ügy kapcsán polémia kezdődött arról is, hogy kinek a felelőssége a fogolyszökés: a BVOP már pénteken jelezte, hogy a rab előállításával megbízott őr nem hibázott, az ügyben eljáró bíró rendelkezett úgy, hogy a fogvatartott kezéről a bilincset vegyék le, aki ezt kihasználva rátámadt a felügyelőre.

A Fővárosi Törvényszék is hárította felelősséget: mint a hvg.hu írja, péntek esti közleményükben arra emlékeztettek, hogy egy vezetőbilincs továbbra is a rabon maradt, a kézbilincs leoldása után – annak megítélése, hogy a rab alacsony vagy magas biztonsági kockázatot jelent, nem a bíró dolga, és erre vonatkozó figyelmeztetést sem kaptak a büntetés-végrehajtástól.