férfi kosárlabda;Férfi kosárlabda Eb;

2017-09-07 19:46:00

Kosárlabda Eb - A közös fotó összejött, a győzelem nem

A már nyolcaddöntőbe jutott magyar férfi kosárlabda-válogatott három negyeden át remekül helytállva 87-64-re kikapott a címvédő spanyoloktól csütörtökön az Európa-bajnokság kolozsvári csoportjának zárófordulójában.

Egy sikert elért a magyar férfi kosárlabda-válogatott a kezdés előtt a kolozsvári Európa-bajnokságon: a címvédő spanyolok beleegyeztek abba, hogy közös csapatkép készüljön a két együttes játékosairól. A fotózkodást Ivkovics Sztojan, a magyar válogatott szövetségi kapitánya kezdeményezte azzal az indokkal, hogy olyan sztárok szerepelnek az ellenfélnél – például Pau Gasol, az észak-amerikai profi bajnokságban (NBA) szereplő San Antonio Spurs ásza -, akiket máskor csak a tévében látnak játékosai.

A magyaroknál ezúttal nem lépett pályára a kisebb sérüléssel bajlódó Kovács Péter és a nyáron Barcelonába szerződött Hanga Ádám, mindkettejüket pihentette a nyolcaddöntő előtt a szakmai stáb. Három másodperc után vezettek a spanyolok, az ellentámadásból azonban Rosco Allen triplájának köszönhetően 3-2-vel ment a magyar csapat - ezt óriási üdvrivalgással fogadta a lelátón az együttest biztató több száz drukker. A későbbiekben – amint az várható volt – a spanyolok uralták a meccset, alig öt perc alatt kialakult a tízpontos különbség, az első negyed 22-10-es spanyol előnnyel ért véget, a második közepén Gasol bedobta tizennegyedik pontját, ezzel ő lett az Eb-k történetének legeredményesebb játékosa (eddig Tony Parker volt a legjobb 1104 ponttal). A félidőben 41-29-re vezetett az ellenfél, ami azt jelentette, hogy Ivkovics együttese 19-19-cel zárt a második negyedben, köszönhetően a négy triplát szóró Ferencz Csabának is.

A harmadik felvonás előtt a műsorközlő is köszöntötte Gasolt, a magyar játékosok és szurkolók szintén sportszerűen megtapsolták a világklasszist. Maradt a barátságos hangulat, alig volt szabálytalanság, hagyták egymást játszani a csapatok. Az utolsó tíz percet megelőzően 60-46-ra vezetett a címvédő.

A záró szakasz két magyar triplával indult, 60-52-nél hirtelen éles lett a meccs, zúgott a „Mindent bele!” a lelátóról. Ferencz három pontosa után 60-55 volt az állás nyolc perccel a befejezés előtt. „Megrázta magát” a címvédő, és amikor öt perc volt hátra, 69-57-re vezetett. A vége 87-64 lett a spanyolok javára. A magyarok negyedikként zártak és vasárnap Isztambulban folytatják a nyolcaddöntőben, az ellenfél a D csoport győztese, a papírforma szerint vélhetően Szerbia lesz.

Eredmény, C csoport, 5. forduló:
Spanyolország-Magyarország 87-64 (22-10, 19-19, 19-17, 27-18)

A magyar pontszerzők: P. Gasol 20, Rodriguez, W. Hernangomez 15-15, M. Gasol 10, J. Hernangomez 8, Rubio 6, San Emeterio 5, Navarro, Oriola 3-3, Sastre 2, illetve Ferencz 17, Vojvoda 10, Perl 9, Tóth 7, Allen, Eilingsfeld, Wittmann 5-5, Keller, Ruják 3-3