labdarúgás;Európa-liga csoportkör;Vidi;

2018-11-08 21:12:25

Nyert, továbbjutásra áll a Vidi az El-ben

Bolgár csatára fejesével Budapesten is legyőzte a PAOK-ot a magyar bajnok, amely négy forduló után a második helyen áll csoportjában a labdarúgó Európa-ligában.

Villogó szirénák, lovasrendőrök – meccsnap a Groupama Arénában, azaz az európai kupamérkőzéseken használatos nevén a Ferencváros Stadionban.

A Nagyvárad téri „jelenetet” csütörtök délután azonban nem az FTC, hanem az El csoportkörében szereplő Vidi esti mérkőzése indokolta, illetve talán nem túlzás kijelenteni, hogy a magyar bajnokcsapat ellenfelének vérmes szurkolói, akik megtöltötték a számukra kijelölt szektort (nagyjából ezren lehettek). Jelentjük, a Görögországból érkező, 90 percen át szüntelenül daloló drukkerek az arénán belül nem okoztak galibát, nem úgy, mint honfitársaik, akik az újságírók szektorában jellemzően nem a sajtójegyük szerinti székeket foglalták el. A kezdésre persze mindenki a helyére került.

A kezdő sípszó előtt a magyar csapat drukkereinek többsége is beért a Vidi nemzetközi csoportmérkőzésekre kibérelt „albérletébe”, igaz, voltak, akik csak később jutottak be. Az eleinte foghíjas lelátó ahhoz képest meglepő látvány volt, hogy jegyet a párharc napján már nem is lehetett kapni, hiszen hivatalosan mind a 19 800-at eladták. A 10. percre aztán már az addig üres ülőkék is gazdára leltek.

A Vidit felkészítő szerb tréner, Marko Nikolic nem módosított a PAOK-ot Szalonikiben két hete 2-0-ra legyőző csapatán, a bizalmat kapó tizenegy kapcsán egyetlen meglepetésként a válogatott középpályás, a remek őszt futó Kovács István hiányát lehetett kiemelni. A vendégcsapat román vezetőedzője, Razvan Lucescu ugyanakkor hármat változtatott, két középpályását és egy támadóját is lecserélte a legutóbbi összecsapáshoz képest.

A csapatok nem estek egymásnak, de ez senkit nem érhetett váratlanul, hiszen a tét sem volt kicsi: a találkozó előtt a kilencpontos Chelsea mögött egyaránt hárommal állt a második, még továbbjutó helyre azonos eséllyel pályázó PAOK, a csütörtökön a Chelsea-től 1-0-ra kikapó BATE Boriszov és a Vidi is. Budapesten a kapuk nem igazán forogtak veszélyben az első 45 percben, a hazaiak viszont utólag is jogosan kérhetnek számon egy meg nem ítélt büntetőt: a török játékvezető, Ali Palabiyik nem vette észre a 32. percben, amikor Pontus Wernbloom egyértelműen a földre vitte Paulo Viníciust.

A térfélcserét követően azonnal magához ragadta az irányítást a Vidi, a gárda első budapesti El-góljára pedig nem is kellett sokat várni: négy Vidi-játékos összjátéka után a 49. minutumban a nyáron igazolt bolgár Georgi Milanov közelről a kapu rövid felső sarkába bólintott (1-0). Mivel kevéssel korábban a Chelsea is megszerezte a vezetést Boriszovban, e pillanatban egyedüliként állt az L jelű négyes második helyén az NB I bajnoka.

A hátralévő időben sem tudott komoly gólhelyzetet kialakítani a vendégcsapat, tehát a Vidi az utóbbi hetekben „lenullázta” a görög liga győztesét – megteremtve magának a reálisnál immáron jobb esélyt a tavaszi folytatásra.