futball;Dárdai Pál;Donald Trump;

2017-10-16 07:55:00

Trump ellen tiltakoztak Dárdaiék

Megszakította a listavezető Borussia Dortmund több mint két és féléves hazai veretlenségét az RB Leipzig a német labdarúgó-bajnokság nyolcadik fordulójában. A lipcseiek fordulatokban gazdag mérkőzésen (mindkét együttes tíz-tíz játékossal fejezte be a meccset, volt hazai tizenegyes, amit videózás után adott meg a játékvezető) nyertek szombaton 3-2-re, köszönhetően a kapuban remeklő magyar válogatott kapusnak, Gulácsi Péternek is, aki többször hárított bravúrral. Gulácsi a gólokról nem tehetett, az elsőt a negyedik percben rövid hazaadás miatt kapta, a másodikat pedig tizenegyesből.

A Dárdai Pál edzette Hertha BSC játékosai a Schalke elleni mérkőzés előtt féltérdre ereszkedve tiltakoztak Donald Trump amerikai elnök kirekesztő politikája ellen. A mérkőzésen a gelsenkircheniek is térdre kényszerítették a berlinieket, 2-0-ra nyertek a 26 éves japán Genki Haragusi kiállítása miatt a teljes második félidőt emberhátrányban játszó fővárosiak vendégeként.

"Ha egy futballista túlpörög, azzal nem tudok mit kezdeni - mondta a találkozó után a magyar szakember. - Aki nem dolgozik rendesen, azt lehet noszogatni, de aki felnőtt korára sem képes uralkodni magán, azon nem lehet segíteni."

Győzelemmel tért vissza a címvédő Bayern München kispadjára Jupp Heynckes: a címvédő bajorok a 72 éves szakember irányításával otthon nyertek 5-0-ra a Freiburg ellen. A Hoffenheim Szalai Ádám nélkül végzett 2-2-re az Augsburggal.

Érdekesebb eredmények:

Dortmund-Leipzig 2-3, Hertha-Schalke 0-2, Bayern München-Freiburg 5-0, Hoffenheim-Augsburg 2-2. Az élcsoport: 1. Dortmund 19 pont, 2. Bayern 17, 3. Leipzig 16.