vihar;felhőszakadás;labdarúgó Európa-bajnokság;

Akkora vihar sújtott le a stadionra, hogy félbeszakadt a német-dán meccs a futball-Eb nyolcaddöntőjében

18-19 perc kényszerszünet után tudták folytatni.

Vihar miatt félbeszakították szombaton a házigazda Németország Dánia elleni nyolcaddöntőjét a labdarúgó Európa-bajnokságon.

A dortmundi Signal Iduna Parkban 35 percet tudtak játszani a felek. Michael Oliver játékvezető 0-0-nál, a villámlás, mennydörgés és a heves esőzés - jégeső - miatt döntött úgy, hogy megszakítja a küzdelmet, A két válogatott játékosai bevonultak az öltözőbe, és végül 18-19 perc kényszerszünet után folytattak. Kérdés – fűzhetjük hozzá –, hogy a pályát milyen állapotban hagyta maga mögött a vihar.

A mérkőzés úgy 0-0, hogy a 4. percben Kroos szöglete után Schlotterbeck fejesével a németek vezetést szereztek, de ezt a bíró nem adta meg, arra hivatkozva, hogy Kimmich szabálytalanul akadályozta a dán Olsent abban, hogy tapadjon Schlotterbeckre.

A nap korábbi nyolcaddöntőjén Svájc a címvédő Olaszországot kiejtve jutott a legjobb nyolc közé.