tenisz;Australian Open;Fucsovics Márton;

Australian Open - Élete első főtáblás meccsét nyerte Fucsovics

Fucsovics Márton bejutott a második fordulóba a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

Fucsovics Márton megnyerte élete első főtáblás mérkőzését, ezzel bejutott a második fordulóba a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokságon. A világranglistán 80. magyar játékos - aki döntőt vívott a múlt heti, canberrai challenger-tornán - a moldovai Radu Albottal (87.) találkozott, s négy szettben (6:2, 6:3, 4:6, 7:5), 3 óra 19 perc alatt gyűrte le riválisát.

„Áttört egy újabb gát. Megvan oly sok próbálkozás után az első Grand Slam-főtáblás győzelmem. Tavaly nagyon közel voltam hozzá a US Openen, most sikerült. Sávolt Attilával este átbeszéltük a mai taktikát, és azt erősítette bennem, hogy nem szabad foglalkoznom a körülményekkel, kizárólag pozitív maradhatok, nem pánikolhatok akár a győzelmi lehetőség, akár a rossz állás miatt" - értékelt Facebook-oldalán Fucsovics. - Fizikailag sokkal jobban elfáradtam, mint gondoltam, de talán a belső feszültség, a túlzott győzni akarás vett ki többet a meccsnél. A játék viszont továbbra is jól megy, egy hatalmas kőszikla omlott le most a vállamról, és nagyon várom már a következő meccset" - tette hozzá.

Magyar férfi teniszező 2002-ben ünnepelhetett legutóbb győzelmet az Australian Openen, Grand Slam-tornán pedig 2003-ban a Roland Garroson. Mindkét hőstett Fucsovics edzőjéhez, Sávolt Attila nevéhez fűződik. A 25 éves magyar a 64 között a 13. helyen kiemelt amerikai Sam Querreyvel találkozik.

Ami az urakat illeti, a hatszoros győztes Novak Djokovic és a 2014-es bajnok Stan Wawrinka is győzelemmel tért vissza hosszú sérülés után. A 30 éves szerb játékos - aki könyökproblémák miatt fél évet hagyott ki - az amerikai Donald Youngot verte. Az ugyancsak Wimbledon óta kényszerpihenőn lévő Wawrinka küzdelmes meccsen bizonyult jobbnak a litván Ricardas Berankisnál. A címvédő Roger Federer ugyanakkor könnyed győzelemmel kezdett, a britből ismét szlovénná lett Aljaz Bedenét verte.

A nőknél a világelső Simona Halep sikerrel vette az első akadályt, pedig a hazai közönség előtt szereplő, 17 éves Destanee Aiava 5:2-re is vezetett az első szettben. A kétszeres wimbledoni bajnok Petra Kvitova viszont búcsúzni kényszerült. A 27. helyen kiemelt cseh játékost az az Andrea Petkovic búcsúztatta, aki a tavalyi Australian Open óta az első mérkőzését nyerte Grand Slam-tornán. Babos Tímea páros partnere, Kristina Mladenovic pedig két játszmában kapott ki a román Ana Bogdantól.

Első kiemelt lesz
Fucsovics Márton lesz az első helyen kiemelt teniszező a február 4-én kezdődő, 64 ezer euró összdíjazású budapesti challenger-tornán. Balázs Attila ugyancsak alanyi jogon főtáblás Budapesten, mint ahogy ott lesz Piros Zsombor is, aki nemrég top 100-as játékost győzött le, majd az Australian Open selejtezőjében is aratott egy győzelmet. Rajtuk kívül Valkusz Máté, Borsos Gábor és Nagy Péter is szerepel a BOK Csarnok kemény pályáján.
Jürgen Melzer ugyanakkor nem tér vissza megvédeni a címét. Az osztrák játékos nem sokkal tavalyi diadala után apa lett, és a wimbledoni bajnokság óta nem lépett pályára.