Varjú Péter, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője szerint a pénteki kereskedést a Richter árfolyamának száguldása határozta meg. Elmondta: a Richter árfolyamának alakulására a jövőben is érdemes figyelni, mert "masszív intézményi vevők" jelentek meg a gyógyszeripari cég papírjainak befektetői között. Ezzel szemben az OTP-papírok kereskedése "unalmasnak" bizonyult - jegyezte meg.
Kiemelte: a külföldi piacokról nem érkezett iránymutatás. A piacokat tekintve a német DAX újabb történelmi rekordot döntött, de az uniós piacok főleg nulla körüli mozgást, vagy még inkább mínuszos teljesítményt mutattak.
Králik István, a KBC üzletkötője elmondta: a pénteki kereskedést az határozta meg, hogy a Richter ára tovább tudott emelkedni. Ez annak is betudható, hogy az Egisből kiszálló befektetők egy része, hűnek maradva a gyógyszeripari papírokhoz, a Richter részvényeibe forgatja át pénzét - fűzte hozzá.
Véleménye szerint az OTP adásvétele ugyan unalmasnak bizonyult, de a bankpapír "jól tartja magát", annak ellenére, hogy közeledik november elseje, a devizahitelesek problémáinak megoldására a kormány által a bankok számára kiszabott határidő.
A Mol ára 35 forinttal, 0,23 százalékkal 14 950 forintra csökkent, 698,0 millió forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 15 forinttal, 0,33 százalékkal 4500 forintra esett, forgalmuk 4,3 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 1 forinttal, 0,34 százalékkal 297 forintra erősödött, forgalma 333,4 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 116 forinttal, 2,85 százalékkal 4180 forintra nőtt, a részvények forgalma 3,2 milliárd forintot ért el.
A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 3,9 milliárd forintos forgalom mellett 50 forinttal, 0,18 százalékkal 27 800 forintra emelkedett.
A BUMIX 1174,25 ponton zárt pénteken, ez 7,30 pontos, 0,63 százalékos emelkedés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.