Mesterházy Attila;Parlament;Orbán Viktor;vesztesek;nyertesek;

2013-11-11 14:25:00

Mesterházy: nincs tovább, az EU-hoz fordul az MSZP

Cserbenhagyott devizahitelesek, kifosztott vidék, az Orbán-rezsim károsultjai és vámszedői - a T. Ház meg nem áll.

15:01 - 93 ezret kapnak, bizony!

Soltész Miklós azzal nyit, hogy a szocialisták vették el a szociális ágazat dolgozóitól a 13. havi fizetést 2008-ban. Az államtitkár aztán válaszképpen arról beszél, hogy az EU azt követelte Magyarországtól, szorítsa meg a szociális ágazat kiadásait, de a Fidesz persze ilyet nem tesz. És amúgy is, az ágazat dolgozói mintegy 93 ezer forintot vihetnek haza havonta.

15:00 - Mint mondanak 150 ezer embernek?

Pál Béla szerint Magyarországon 145 ezren dolgoznak a szociális ágazatban -  a fogyatékosellátástól kezdve a bölcsődei gondozókig -, ám ezek az emberek hat éve nem részesültek béremelésben. A szocialista honatya arra kíváncsi, mikor tartja magát végre a kormány saját, fizetésemelést ígérő programjához, illetve mit monda a kabinet a holnap békésen demonstráló szociális munkásoknak, akik azért tüntetnek, hogy a hatalom tekintse végre tárgyalópartnernek őket.

14:46 - Szocikon átívelve

Illés Zoltán szerint a kormány már 2010 elején átadta a tiszaroffi víztározót, amit még az MSZP-kormány hozott össze, de hát ilyen a vízgazdálkodás, mentegetőzik az államtitkár, kormányokon nyúlik által. És Illés azt is jelzi, hogy a múlt heti kormányülés elfogadta a mezőgazdasági vízszolgáltatás díjképzési algoritmusát is.

14:44 - A stadion nem segít

Lengyel Szilvia az öntözési hiányosságokat hozza a T. Ház elé. Nevezetesen azt, hogy a vízgazdálkodás csapnivaló, holott minden évben vagy aszály vagy árvíz van. Pedig az LMP-s képviselő szerint az ország érdeke lenne, hogy kiszámítható legyen a növénytermesztés, no meg hogy életben maradjanak a kertészetek, és legyen elég burgonya, kukorica. A csatornaásás és a víztározó-építés pedig állami feladat, de a kormány ilyesmiket nem hoz létre, csak stratégiákat gyárt. És stadionokat, pedig azok nem segítenek a klímaváltozás hatásainak kivédésében.

14:37 - Ne tessék a cigányokra mutogatni!

Rétvári Bence szerint a Jobbik beragadt a rasszizmus mocsarába, és felháborító módon csak a cigányságot nevezi meg, mint választási csalásra predesztinált etnikumot. Az államtitkár szerint amúgy a választási rendszer végre meg van reformálva, úgyhogy csalás kizárva, aki szavazatot vesz vagy ad el, az három évig nézheti belülről a börtöncellát.

14:34 - Cigányvásár

Apáti István szerint a kormánypártok hazudnak, amikor azt állítják, hogy nem vásároltak cigányszavazatokat. A jobbikos képviselő szerint ugyanúgy téveszti meg a hatalom a cigányembereket, ahogy a gyarmatosítók kenyerezték le olcsó ajándékokkal a bennszülötteket. Apáti szerint 2010-ben a legtöbb választókerületben vettek cigányvoksokat, többek között ezért nem akarnak véget vetni a cigány-magyar együttélés visszásságainak vagy éppen a megélhetési gyermekvállalásnak. És bizony 2014-ben tömeges csalásdömpingre lehet számítani, már csak azért is, mert a láncszavazás és a szervezett szavazószállítás 2014-ben már nem lesz bűncselekmény.

14:27 - A piac a hunyó

Szatmáry Kristóf örömmel emlékszik meg arról, hogy ma van az európai kereskedők napja, és köszöni a munkáját minden magyar boltosnak. Majd az államtitkár arról beszél, hogy 2002 és 2010 között senki nem védte a nemzeti kereskedőket. Amit pedig most csinál a kormány, annak célja az átláthatóság, ja, és a piac gyártja túl lassan a kasszákat.

14:23 - Kasszamutyi

Józsa István azon háborog, hogy a nemzeti fejlesztési miniszter semmit nem tesz az online pénztárgépek üzemeltetési költségeivel, pontosabban azok csökkentésének érdekében. Az MSZP-s honatya szerint a kormány kapkodva akarja 150 ezer kereskedőre áthárítani a gépek 100-150 ezres költségét, ráadásul a kabinet olyan céget favorizált, amelyiknek nincs engedélye a gépforgalmazásra. És bizony a kabinet nem tesz semmit, hogy az üzemeltetési költségeket is negyedével csökkenthessék a kereskedők, továbbá az is hidegen hagyja a kormányt, hogy az adóhatósági adatok egy külföldi szolgáltató rendszerein mennek át.

13:50 - Nem várnak a bíróságokra

Rétvári Bence szerint az állampolgárok nem láthatják azt, hogy a törvények a bűnözőket védik, úgyhogy pártpolitikának helye nincs. Így az államtitkár szerint nincs idő a bíróságra várni és mutogatni, hanem a T. Háznak kell lépnie.

13:46 - Korlátlan előzetes

Az ároktői banda tagjait a legsúlyosabb bűncselekményekkel vádolták, ám a csoport egyik tagja mégis szabadlábra kerülhet novembver 22.-én, illetve két tagja megszökött a házi őrizetből - magyarázza Rogán Antal. A Fidesz frakcióvezetője szerint ezután a kormánypárt frakciók fel akarják pörgetni a rendszer működését, és azt szeretnék, hogy az, akit életellenes bűncselekménnyel vádolnak, ne kerülhessen szabadlábra mindaddig, amíg ügyében ítélet nem születik, azaz az előzetes letartóztatást lehessen korlátlanul nyújtani. Ja, és ha ma nem dönt a T. Ház, akkor menthetetlenül szabadul egy gyilkos.

13:41 - Eldurvult

Soltész Miklós szerint az E.On nyereséges biznsiz, az MSZP pedig hazaáruló.

13:40 - Az MSZP az Európai Bizottsághoz fordul

Mesterházy Attila szerint gátlástalan sikerpropagandával próbálja elfedni a magyar valóságot - többek között azt a kárhalmazt, amit a családoknak okozott - a kabinet. Miközben nőttek a jövedelemkülönbségek, a magyar családok 47 százaléka a szegények közé csúszott, a gyermekéhezés mindennapos lett, és az egészségügyre 300 milliárd forinttal szán kevesebbet a kormányzat. De az MSZP elnöke szerint vannak sikerek is, az üstökösszerűen a gazdasági életbe berobbanó Mészáros Lőrinc, Orbán felcsúti embere például 3 év alatt lett a leggazdagabb magyar. És a kormány nem csak egyes magyarokat tesz győztessé, de multicégeket is extraprofithoz juttat, például az E.On-t, aminek gázüzletágát áron felül (170 milliárd forinttal) vette meg a magyar állam, és bizony az akvizícióhoz semmi köze nincs a gázpiac irányításának. A magyar adófizetők pénzét az MSZP megpróbálta visszaszerezni parlamenti eszközökkel, de ez nem sikerült, így az MSZP az Európai Bizottsághoz fordul.

13:30 - Vadliberálisoktól átemelve

Soltész Miklós a vadliberális szocialistákat szidja, arra nem tér ki az államtitkár, hogy a szocialista kabinet tette lehetővé, hogy az anyák két éves csemetéjük mellett már munkát vállaljanak, és ez ellen akkor babakocsis tüntetéssel protestáltak a kormánypártok. A jelenlegiek, amelyek most felismerték, hogy a gyermekvállalás nem jelenthet anyagi kockázatot.

13:28 - Gyermekre várva

Harrach Péter a gyed-extrát méltatja, no meg a kormányt, ami ezzel is közösségeket teremt az átkos fogyasztói társadalomban, ahol a családnál fontosabbak az alternatív együttélési formák. A kereszténydemokrata képviselő szerint viszont a famíliáknál mi sem szentebb a kormánynak. Persze a munka és család összeegyeztetése cseppet sem könnyű, de a kormány itt is brillírozik, például a gyed-extrával, ami azt jelenti, hogy a gyermek egy éves kora után újra robotoló szülők munkabérük mellett is megkapják a gyedet, így egyrészt prosperál majd az ipar, másrészt pezsdül a gyerekvállalási kedv. 

13:20 - Leverték a burzsoá kishantosiakat

Fazekas Sándor arra jutott, hogy az LMP egy vidék nélküli párt. Az agrárminiszter szerint persze a vidék nehéz helyzetben van, de ők dolgoznak, és talpra állítják a magyar parasztot, pont most hirdettek például tanyatámogatási programot (e címszóval egyébként a Belváros is szépen kaszált), a gazdák száma nőtt, őstermelőből pedig 19 ezer termett egy év alatt. A kishantosi biogazdaság beszüntetése a burzsoáziára mért csapás. A magyar vidék erősödik, a közmunka miatt kiegyenesedett az emberek gerince, és már gyermeket is vállalnak.

13:16 - Legfeljebb 49 ezer

Lengyel Szilvia szerint a kormány több millió ember bizalmát játszotta el, ugyanis mára kiderült, hogy a vidék durván megvehető vagy elvehető immár, a kormánypártoknak csak kiskirályságot, új jobbágyságot, meg persze uniós támogatást jelent. Az új földesurak virulnak, a többiek meg legfeljebb havi 49 ezer forinttal kénytelenek beérni. És mindeközben a kormány nem védte meg a külföldiektől a földet. Szóval az LMP-s képviselő szerint szép lassan éhen hal az ország vidéki fele. Pedig a helyi közösségeket kellene erősíteni a Fidesz hűbéruraival szemben.

13:10 - Nem támogatta, ne kárhoztassa

Szatmáry Kristóf szerint Z. Kárpát öncélúan kárhoztatja a kormányt, miközben a jobbikos képviselőkkel egyetemben a múlt héten nem támogatta az árfolyamgát kiszélesítését, illetve a kilakoltatási moratórium meghosszabbítását. Úgyhogy az államtitkár szerint a kabinet mindent remekül csinál. És rögvest emlékeztet is mindenkit arra, hogy a kabinet mintegy 300 ezer devizahitelesnek nyújtott eddig segédkezet. És még nincs vége.

13:06 - Prosperálnak a pénzbeszedők

Z. Kárpát Dániel szerint a banki károsultak zöme arra számított, hogy a parlamenti kétharmad megmenti őket, és a mintegy 3 ezer milliárdos devizahitel-állományt megszelídíti, ha kell, erővel, hiszen a pénzintézetek csak az erő nyelvét értik. Így a jobbikos képviselő erősen meg van lepődve, hogy míg a kabinet a rezsicsökkentés kapcsán simán meg tudta regulázni a közműszolgáltatókat, addig a bankokat nem kapja le a tíz körmükről, nem hárítja vissza a rossz terméknek minősülő devizahiteleket rájuk, a felszámolóbiztosok biznisze pedig virágzik.