Nem érte meglepetés Bugár Bélát és a Híd-Most pártot a brüsszeli EPP tagfelvétel során, ugyanis már az előzetes munkacsoporti ülésen is a magyar pártok nemmel való szavazata ellenére született meg a döntés, amely az EPP soron következő közgyűlésének a Híd-Most tagfelvételi kérelmének pozitív elbírálását javasolta. Ezen a munkacsoporti ülésen nemmel szavazott az MKP képviselője, Bugár egykori pártbeli ellenfele, Csáky Pál, (Bugár ugyanis korábban MKP elnök volt), akárcsak a Fidesz, a KDNP és az RMDSZ képviselete. Bugár Béla az MTI azon kérdésére, hogy a vita során milyen érvek hangzottak el a pártja csatlakozását ellenzők részéről, azt válaszolta: "Normális érvek nem hangzottak el, mert normális érvek ezzel szemben nincsenek".
A Fidesz konkrét érvei ismeretlenek, de köztudott, hogy a magyar kormány és kormányzó párt nem fogadja el magyar képviseletként a Bugár vezette formációt, mert az interetnikus alakulatként jött létre, ezért ki is zárta a magyar-magyar együttműködésből. A Híd nem kap meghívót sem a Máért-ra, sem a Kárpát-Medencei Magyar Képviselők Fórumára (KMKF), Bugár Bélát nem tekintik magyar politikusnak. Az viszont kétségtelen, hogy jobboldali párt a Híd, Szlovákiában a jobboldali koalíció tagja, az EPP pedig jobboldali pártokat tömörítő európai pártcsalád.
Az MKP, amely etnikai alapon szerveződött, magyar pártként élvezi a Fidesz és a magyar kormány támogatását, többek között azt kérte, hogy csak a jövő évi európai parlamenti választások után bírálják el a Híd tagfelvételi kérelmét. Az MKP jelenleg nem tagja a szlovák parlamentnek, az európainak viszont igen. A legutóbbi EP választáson azonban a Híd még alakulóban lévő formáció volt, így nem kellett megméretkezniük. Ezúttal azonban egymás ellen indulnak, s az MKP-nak ez az egyetlen lehetősége a nagypolitikai színterén fennmaradni, ugyanis a 2010-es parlamenti és 2012-es előrehozott szlovák parlamenti választásokon a Híd bejutott, az MKP pedig nem. Berényiék azt is a Híd számlájára írják, hogy a Híd „semmit sem tett annak érdekében, hogy az MKP-t is bevonják a szlovákiai jobboldali pártok népi platformjába”.
Az RMDSZ „érdekes” álláspontra helyezkedett. A néppárti felvétel során alapelvnek számít, hogy nem lehet az EPP tagjává olyan alakulat, amelynek felvételét az illető országban már tagsággal rendelkező párt elutasítja. Ilyen elutasítás esetén is elnyerhető a tagság hosszú idő és alapos megfontolás után. A két szlovák párt támogatta, az MKP elutasította a Híd felvételét, az RMDSZ pedig tiszteletben tartotta a másik magyar párt álláspontját, ezért szavazott nemmel, így indokolta döntését a romániai magyar alakulat. Az RMDSZ-t a közgyűlésen képviselő Vincze Lóránt külügyi titkár azonban azt is kijelentette, hogy az elutasító voks ellenére ezentúl EPP-tagpártként tekintenek a Hídra, azaz együttműködnek a Néppárt keretében.