Júniusban indult el a NEXON, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV), valamint a Budapesti Gazdasági Főiskola (BGF) által közösen szervezett I. Országos Bérügyviteli Bajnokság, amelyre több mint nyolcszázan jelentkeztek. A hagyományteremtő versenyre bárki benevezhetett, aki otthonosan mozog a bérügyvitel világában, emellett kellő affinitást érzett magában, hogy megmérettesse a szakmai tudását.
„Az I. Országos Bérügyviteli Bajnokság jó alkalmat teremt arra, hogy a bérügyvitel láthatatlan „hősei” színre lépjenek, és a közvélemény előtt nyilvánvalóvá váljon, hogy lelkiismeretes és szakszerű munkájuk nélkül nincs sikeres vállalat, intézmény. A kezdeményezéssel szeretnénk a közvélemény figyelmét is felhívni erre a fontos, de sokszor nem kellően elismert szakmára, egyben megmérettetési és tanulási lehetőséget adni a megcélzott szakembereknek” – mondta Ocskay Szilárd, a NEXON ügyvezetője. Emlékeztetett továbbá arra, a versenyt három évvel ezelőtt, kezdetben még egyfajta házibajnokságként hirdették meg saját, illetve partnercégeik dolgozóinak; két év elteltével viszont úgy érezték, eljött az ideje, hogy idén országos megmérettetést hirdessenek, melyre a szakma bármely képviselője benevezhet.
A kezdetben ötszáz, majd idővel a mintegy nyolcszáz fős bajnokság első fázisa négy feladatsorból állt, melyet a NEXON e-learning keretrendszerében havonta oldottak meg a versenyzők. A júniusban indult és október 20-áig tartott négyhónapos online fázisban a regisztráltak 62 százaléka oldotta meg a feladatokat; a versenyzők ez idő alatt összesen 400 pontot szerezhettek. Az eredmények alapján a döntőbe a legalább 303 pontot elért versenyzők tudtak bekerülni. A döntősök átlagpontszáma 327 pont volt. A bajnokságban legtöbb pontszámot elérő 100 résztvevő a NAV, a BGF és a NEXON képviselői által aláírt, szakmai kiválóságot igazoló tanúsítványt kap. Az első száz közé való bekerülés alsó ponthatára 225 pont volt, az átlagpontszámuk pedig 283.
A verseny a november 14-én megtartott döntővel zárult, ezúttal már a versenyzők személyes részvétele mellett. Erre az eseményre az online fordulóban elért összesített pontszámok alapján a legjobb harminc szakember jutott be; a döntőn végül 28-an jelentek meg és mérték össze a tudásukat. Az utolsó forduló a maximális 100-hoz képest 55 pontos átlaggal zárult, ám a végső sorrend az öt fordulóban elért összesített eredmények alapján állt össze.
Az eredményhirdetés és a díjátadás november 21-én volt, amikor is első ízben kihirdették a Bérügyvitel Bajnoka cím nyertesét, Füleki Magdolnát, emellett kiosztották az értékes nyereményeket.