- Szívesen jött Budapestre?
- Igen, örültem a meghívásnak. Tudja, Svájcban élek, egy La Rippe nevű kisvárosban, ami egyáltalán nincs messze Magyarországtól. Amikor Taróczy Balázs, a Tennis Classics főszervezője meghívott, az első szóra igent mondtam. Már csak azért is, mert gyermekkori jó barátom, Gael Monfils tavaly itt járt és nagyon dicsérte Budapestet is, a torna hangulatát is. Jómagam először járok Magyarországon, s amit eddig láttam belőle, nagyon tetszett.
- És ami a tornát illeti? Hogy illeszkedik egy ilyen bemutató mérkőzéssorozat a jövő évi felkészülésébe?
- Nagyon is jól. Mellesleg nem nevezném bemutatónak azt a tornát, ahol ott van a korábban ATP top 10-es, jelenleg 48-ik ciprusi Marcos Baghdatis, a jelenlegi 12. német Tommy Haas és a korábbi 7. helyezet, most 31. Gael Monfils. Bemutatót alighanem csak Mats Wilander és Pat Rafter játszik majd. Ami engem illet, elkezdtem a felkészülést a jövő évre, mindenekelőtt a januári Australian Openre. Jórészt erőnléti edzéseket végzünk, de azért csiszolgatjuk a technikámat is.
- Ráadásul új edzők irányításával. A közelmúltban kezdte meg a munkát két honfitársával, Thiery Ascione-nal és Nicolas Escude-del. Mit vár az edzőváltástól?
- Remélem, hogy segítségükkel még tovább fejlődhetek, és további sikereket érhetek el a karrieremben.
- De ők egyben az ön honfitársának-vetélytársának, Nicolas Mahut-nek is edzői. Nem zavaró ez?
- Óh, cseppet sem. Nicolas-val kis korunk óta ismerjük egymást, hasonló elképzeléseink vannak a teniszről, s a céljaink is közel állnak egymáshoz. Inkább segíteni tudjuk egymást, semmint hogy konkurenciát jelentene egyikünk a másiknak.
- Az idei esztendő kissé hullámzóra sikerült. De azért játszott emlékezetes meccseket is. Melyikre emlékszik szívesen?
- Volt néhány ilyen. Például a marseillei tornán aratott győzelmem februárban a cseh Tomas Berdych ellen. Ez volt pályafutásom tizedik ATP-győzelme, méghozzá úgy, hogy meccslabdát hárítottam. Aztán emlékezetes volt az idei Roland Garroson a Federer elleni játékom a negyeddöntőben, amelyen három játszmában tudtam legyőzni a korábbi világelsőt. Más kérdés, hogy aztán Ferrer az elődöntőben három játszmában nyert ellenem. Az Australian Openen sem játszottam rosszul, de ott Federer öt játszmában végül meg tudott verni.
- Hosszabb időszak után idén nem játszhatott a londoni világbajnokságon, mert jelenleg nincs ott az ATP világranglista legjobb nyolc játékosa között. Ezt kudarcként élte meg, vagy plusz motivációt ad a jövő évi felkészülésre?
- Inkább az utóbbi. Betöltöttem a 28. évemet, túl sok időm már nem maradt, ha előbbre akarok lépni. Márpedig szeretnék. Végre sérülések sem hátráltatnak, jó erőben érzem magam, higgadtan versenyzek, úgyhogy minden együtt van egy jó szerepléshez.
- Ön a közönség kedvence, nem utolsó sorban azért, mert a legfeszültebb pillanatokban is kész megnevettetni a publikumot. Kitől örökölte vidám természetét?
- Óh, csak nehogy azt higgye, hogy ezeken a feszült meccseken kedvem szottyan bohóckodni. Ha van egy-egy poénom, kacagtató beszólásom, az nem annyira a közönségnek szól, inkább magamat akarom nyugtatni velük. A higgadtságomat egyébként francia édesanyámtól örököltem, az ellenfelek és a szabályok tiszteletét, no meg a fizikai erőmet pedig édesapámnak köszönhetem.
A program
Helyszín: Papp László
Sportaréna
15.00 Kapunyitás
16.00 Pat Rafter–Mats
Wilander
17.00 I. elődöntő: Jo-Wilfried
Tsonga–Marcos
Baghdatis
18.00 II. elődöntő Gaël
Monfi ls–Tommy Haas
19.00 Páros mérkőzés a két
elődöntő vesztesével, valamint
Pat Rafterrel és Mats
Wilanderrel
20.00 Döntő