Pataky Péter a szavazás után azt mondta, a következő hónapok az építkezés időszakát jelentik. Létre kell hozni az MSZSZ új munkaszervezetét, meg kell teremteni az egységes területi jelenlétet, valamint meg kell szólítani a szakszervezeti világ iránt még csak érdeklődő új generációt - mondta. Kifejtette azt is, "lefedik a munka világának minden szegmensét", és azt üzenik a munkavállalóknak, hogy nem szabad félni, mert nélkülük nem lenne teljesítmény, profit, nélkülük "sehol nem lenne ez az ország". Kiemelte, minden dolgozónak tudnia kell, hogy nincs egyedül, "mi ott állunk mögötte. Ha kell, ügyvédekkel, ha kell, tömeggel, ha kell, a média segítségével vagy csak egy közösség bátorításával".
Az Európai Szakszervezeti Szövetség főtitkára, Bernadette Ségol is üdvözölte az egyesülést. Mint mondta, ez kedvező a tagoknak és az egész szakszervezeti mozgalomnak is, "a ti erőtök növeli az egész szakszervezeti mozgalom erejét". Sharan Burrow, a Nemzetközi Szakszervezeti Szövetség főtitkára több európai szakszervezet nevében videóüzenetben üdvözölte az MSZSZ megalakulását.
Az egységes szakszervezeti konföderáció létrehozását május elsején jelentette be hivatalosan a három tömörülés vezetője. Akkor azt mondták, ma már másfajta érdekvédelemre van szükség. Az utóbbi években az elkülönülés és az ellenségeskedés lett jellemző rájuk, amit ki is használt a pártpolitika. Ha vannak is konzultációk, a korábbi nyílt egyeztetések helyett most zárt ajtók mögött tárgyal a kormány az érdekvédőkkel, és csak egy sajtótájékoztató keretében tájékoztatják a nyilvánosságot az eredményről. Czomba Sándor foglalkoztatáspolitikai államtitkár most azt ígérte, a kormány partnere lesz a konzultációban az új szövetségnek.