Érdekesség ugyanakkor, hogy a nyolc legszenvedőbb ország között nálunk a legmagasabb az egy főre jutó GDP. A Magyarországra vonatkozó értékelésben többek között az szerepel, hogy a gazdasági válság elhúzódása miatt tavaly 1,7 százalékkal csökkent a GDP, valamint az, hogy a lakosság 7 százalékát kitevő roma kisebbség az elmúlt években mélyszegénységben élt, és "gyakran erőszakos tettekkel párosuló diszkriminációnak" volt kitéve.
A Gallup egyik kutatója szerint az új alaptörvény által csorbított sajtószabadság is hozzájárulhatott a magyarok kiemelkedően magas arányának szenvedéséhez. A térségből rajtunk kívül csak Románia végzett az élmezőnyben, de ők is 5 százalékponttal mögöttünk, miközben a gazdasági válság egyik legvitathatatlanabb vesztese, Görögország 26 százalékon áll. A felmérésbe 143 országot vontak be, és a kutatók arra voltak kíváncsiak, hogy a válaszadók mennyire elégedettek az életükkel, illetve hogy milyen várakozásokkal tekintenek a jövőre; ezt a megkérdezettek egy tízes skálán értékelhették.
A Gallup azokat minősítette "szenvedőnek", akik 4-re vagy annál kevesebbre lőtték be az elégedettségüket és az életkilátásaikat. A világ felnőtt lakosságára vetítve a felmérés szerint minden hét emberből egy szenved.