Az UniCredit azt közölte, hogy nincs oka mérlegelni magyar leánybankja eladását, mivel az nyereséges. Az MKB Bank ugyanakkor nem kívánt megjegyzést fűzni Matolcsy korábbi "bankkiutasító" kijelentéséhez – írja a Reutersre hivatkozva a Klubrádió. Vágó Attila a Concorde vezető elemzője úgy kommentálta az MNB-elnök szavait, hogy a vevők az állami tulajdonban lévő kis- és közepes magyar bankok közül kerülhetnek ki. És ha ez bekövetkezik, akkor számítani lehet arra, hogy a kormány hozzáállása puhulni fog a pénzügyi szektorral szemben e konszolidáció után.
Emlékeztetőül: Matolcsy a Hír TV Bruttó című műsorának azt nyilatkozta, hogy négy külföldi tulajdonú nagybank vonulhat ki Magyarországról a következő másfél évben – nyilatkozta , ma adásba kerülő műsorának adott exkluzív interjúban a jegybank elnöke. Matolcsy György azzal vádolta a pénzintézeteket hogy nem hiteleznek, kivárnak, nem segítik a magyar gazdaságot.
A jegybankelnök szerint a megoldást részben a magyar kis- és középbankok szerepének erősítése jelentheti, de az is elképzelhető, hogy új magyar bankok jönnek létre vagy veszik át a kivonuló nagybankok portfolióját. Az MNB elnöke azt sem zárja ki, hogy a következő időszakban a keleti nyitás keretében új keleti, ázsiai bankok jönnek Magyarországra és lépnek a kivonuló külföldi bankok helyébe.
„Nyolc nagybank működik Magyarországon, a külföldi tulajdonú bankrendszer aránya hazánkban 58 százalék, 42 százalék van hazai kézben, ez nagyon magas külföldi arányt jelent. A nyolc nagybank közül, amely nagybankok a teljes hitelállomány 70 százalékával rendelkeznek, négy elhagyja az országot. Korábban olyan hírek terjedtek el, hogy 3-4 év alatt vonulnak ki a nyolc nagybankból négyen, tehát a fele a nagybanki rendszernek, most azonban nagyon úgy tűnik, hogy 6 és 18 hónap közötti idősávban kivonulnak” – közölte Matolcsy György.