Stumpf András és egy másik, Heti Válasznál dolgozó újságíró, Ablonczy Bálint is nemet mondott a felkérésre, bár ő is szakmai elfoglaltságaira, és nem elvi megfontolásból utasította vissza az ajánlatot. A listán szintén helyett kapott a Heti Válasz főszerkesztője, Borókai Gábor is, aki azonban a vs.hu-nak tegnap azt mondta: nem keresték meg, hogy vegyen részt a folyóirat elkészítésében. Hozzátette, olyan újságokba nem szokott írni, amelyek "hasonló területekkel, kérdésekkel foglalkozik", mint a Heti Válasz. Nemet mondott a részvételre Balogh Ákos Gergely, a szintén jobboldali irányultságú mandiner.hu főszerkesztője, aki 2013. májusában Kerényi kommunista múltjáról írt a hírportálon.
A "százas lista" több neves személyisége nyilatkozott már úgy, hogy Borókaihoz hasonlóan egyáltalán nem kapott felkérést. Erről beszélt többek között Navracsics Tibor közigazgatási és igazságügyi miniszter, valamint Hankiss Elemér szociológus. Lapzártánkig a listáról két ember jelezte, hogy részt fog venni a Magyar Krónika munkájában: Jankovics Marcell filmrendező, a Hír TV "Civil kaszinó" című műsorának rendszeres vendége, valamint Kálomista Gábor producer.
Eközben ironikus hangvételben írt az új kormánylapról a határon túli magyar sajtó egyik meghatározó hírportálja, a maszol.ro. Cikkükben arra is felhívták a figyelmet, hogy Kolozsváron már működik egy magyar Krónika című lap, amelynek alapításkor külön engedélyt kellett kérni a Cronica Romana napilap főszerkesztőjétől a Krónika cím használatáért.