Kerényi Imre;Magyar Krónika;

2014-01-08 09:30:00

Sándor György sem akar a Magyar Krónika szerzője lenni

Sándor György humoralista sem venne részt a Kerényi Imre miniszterelnöki megbízott által „megálmodott" Magyar Krónika c. folyóiratban - derül ki a Heti Válasz Online-nak eljuttatott nyílt leveléből.

Kedves Kerényi Imre és Bencsik Gábor! 

Meghökkenve olvastam január 6-án, hétfő este, hogy anélkül, hogy velem egyeztettek volna, az én nevem is felkerült arra a listára, amely a Magyar Krónika lelendő szerzőinek nevét tartalmazza.

Tekintettel arra, hogy én 1990 óta közismerten az úgynevezett „két oldal" közötti híd szerepét vállaltam fel, ezúttal is csak olyan megnyilvánulási formában és fórumban tudnék részt venni, amelyben ennek a hídszerepnek a hitelessége nem sérülne. Magyarán, ha az értékes, jobboldalinak elkönyvelt alkotók mellett a baloldalhoz besorolt - szintén ténylegesen értékes alkotó emberek! - hasonló arányban vennének részt.

Úgy érzem - még egyszer -, hogy a hídszerepem őszintesége csorbulna, ezért maradnék a műfajomon belül, vagyis: egyszemélyes színházammal hathatósabban tudom segíteni a várva várt társadalmi megbékélést!

Tisztelettel:

Sándor György humoralista, egyszemélyes színház

(Elküldve: 2014. január 6-án este 20 óra 45 perckor)

Nem marad szerző

Egyre többen utasítják Kerényi felkérését, eddig Stumpf András és egy másik, Heti Válasznál dolgozó újságíró, Ablonczy Bálint is nemet mondott a felkérésre, bár ő is szakmai elfoglaltságaira, és nem elvi megfontolásból utasította vissza az ajánlatot. A listán szintén helyett kapott a Heti Válasz főszerkesztője, Borókai Gábor is, aki azonban a vs.hu-nak tegnap azt mondta: nem keresték meg, hogy vegyen részt a folyóirat elkészítésében. Hozzátette, olyan újságokba nem szokott írni, amelyek "hasonló területekkel, kérdésekkel foglalkozik", mint a Heti Válasz. Nemet mondott a részvételre Balogh Ákos Gergely, a szintén jobboldali irányultságú mandiner.hu főszerkesztője, aki 2013. májusában Kerényi kommunista múltjáról írt a hírportálon.

A "százas lista" több neves személyisége nyilatkozott már úgy, hogy Borókaihoz hasonlóan egyáltalán nem kapott felkérést. Erről beszélt többek között Navracsics Tibor közigazgatási és igazságügyi miniszter, valamint Hankiss Elemér szociológus. 

Korábban megírtuk, hogy Stumpf András és egy másik, Heti Válasznál dolgozó újságíró, Ablonczy Bálint is nemet mondott a felkérésre, bár ő szakmai elfoglaltságaira, és nem elvi megfontolásból utasította vissza az ajánlatot. A listán szintén helyett kapott a Heti Válasz főszerkesztője, Borókai Gábor is, aki azonban a vs.hu-nak tegnap azt mondta: nem keresték meg, hogy vegyen részt a folyóirat elkészítésében. Hozzátette, olyan újságokba nem szokott írni, amelyek "hasonló területekkel, kérdésekkel foglalkozik", mint a Heti Válasz. Nemet mondott a részvételre Balogh Ákos Gergely, a szintén jobboldali irányultságú mandiner.hu főszerkesztője, aki 2013. májusában Kerényi kommunista múltjáról írt a hírportálon.

A "százas lista" több neves személyisége nyilatkozott már úgy, hogy Borókaihoz hasonlóan egyáltalán nem kapott felkérést. Erről beszélt többek között Navracsics Tibor közigazgatási és igazságügyi miniszter, valamint Hankiss Elemér szociológus. Lapzártánkig a listáról két ember jelezte, hogy részt fog venni a Magyar Krónika munkájában: Jankovics Marcell filmrendező, a Hír TV "Civil kaszinó" című műsorának rendszeres vendége, valamint Kálomista Gábor producer.

Eközben ironikus hangvételben írt az új kormánylapról a határon túli magyar sajtó egyik meghatározó hírportálja, a maszol.ro. Cikkükben arra is felhívták a figyelmet, hogy Kolozsváron már működik egy magyar Krónika című lap, amelynek alapításkor külön engedélyt kellett kérni a Cronica Romana napilap főszerkesztőjétől a Krónika cím használatáért.