LMP;paksi atomerőmű;Együtt-PM;

2014-01-13 16:00:00

Az Együtt-PM és az LMP is tájékoztatást követel a paksi bővítés ügyében

Az Együtt-PM társadalmi vitát követel a Paksi Atomerőmű esetleges bővítésével kapcsolatban, a szövetség szerint ugyanis az ország energiapolitikáját legalább hatvan évre meghatározó beruházásról van szó, amelyről a mindenkori kormány kizárólag széles körű egyeztetés után és az Országgyűlés felhatalmazásával tárgyalhat. Az LMP-s Szél Bernadett azt kéri, a kormányszóvivő tájékoztassa a nyilvánosságot a miniszterelnök moszkvai találkozójának napirendjéről.

 A Bajnai Gordon, az Együtt-PM vezetője, valamint Jávor Benedek, a szövetség társelnöke nyílt levéllel fordult Orbán Viktor miniszterelnökhöz, amelyet hétfőn az MTI-hez is eljuttattak. Ebben utalnak azokra a sajtóhírekre, amelyek szerint a kormányfő keddi, moszkvai útján az orosz és a magyar fél államközi szerződést írhat alá a paksi atomerőmű jövőjével kapcsolatban.

"Önök hazudnak és titkolóznak Paks ügyében! Erre a kétharmad sem hatalmazza fel Önöket, ehhez nincs joguk" - olvasható a nyílt levélben. 

Az Együtt-PM követeli a nyilvánosság részletes és haladéktalan tájékoztatását arról, hogy "mire készül az Orbán-kormány alig három hónappal a választások előtt egy olyan ügyben, amely magyarok nemzedékeit érinti".
Szél Bernadett, az LMP társelnöke Facebook-bejegyzésben reagált hétfőn a kormányszóvivő aznapi nyilatkozatára. 

Giró-Szász András azt mondta, udvariatlanság és hiba lenne, ha Orbán Viktor visszautasítaná Vlagyimir Putyin orosz elnök meghívását, hiszen nagyon fontos, hogy áttekintsék az elmúlt egy év gazdasági eredményeit. A kormányszóvivő ezzel az LMP vasárnapi közleményére válaszolt, amelyben az ellenzéki párt azt írta, hogy Orbán Viktornak csak azok után lenne szabad Moszkvába utaznia, hogy a paksi bővítésről tárgyaljon, ha Magyarországon már lezajlott az atomenergiáról szóló társadalmi és szakmai vita.

Szél Bernadett hétfői bejegyzésében azt írta: ha az "éves putyini rapportra" nem elmenni udvariatlanság és hiba, akkor "a lakosság háta mögött 100 évre lepaktálni az ország energiastratégiájáról mégis micsoda?". Az ellenzéki képviselő arra kérte a kormányszóvivőt, hogy tájékoztassa a hazai nyilvánosságot a miniszterelnök moszkvai találkozójának napirendjéről, különös tekintettel a Paksi Atomerőmű körüli fejleményekre.