A belügyminiszter lemondását november 30 óta követeli az ellenzék, amiért a Berkut különleges rohamrendőri osztag brutálisan szétverte november 29-ről 30 virradóan a kijevi fiatalok tiltakozó megmozdulását Ukrajna uniós társulási egyezményének elhalasztása.
A főügyésztől arra várnak választ, miért nem alkalmazzák a decemberben elfogadott amnesztiatörvényt. Klicsko hangsúlyozta, hogy a tüntetők üldöztetése folytatódik, annak ellenére, hogy a törvény előírja az ügyészségi eljárások megszüntetését a tiltakozás résztvevői ellen.
Bírósági indoklás szerint az amnesztiatörvény módosításra szorul, mert a gyakorlatban alkalmazhatatlan, mivel túl általánosan fogalmazza meg az amnesztia hatálya alá esők körét. Az ellenzék azonban azon a véleményen van, hogy a törvény jelen formájában is alkalmazható.
Arszenyij Jacenyuk, Julija Timosenko pártjának, a Batykivscsinának jelenlegi vezetője négy konkrét ellenzéki kérést nevezett meg. Elmondása szerint az ellenzék követelni fogja egy vizsgálóbizottság létrehozását, mely a békés tüntetők ellen a rendőrségi atrocitásokat vizsgálná. Múlt hét végén ugyanis újabb incidens történt, a Berkut emberei ismét szétvertek egy tüntetést, amely során a tiltakozók egy bírósági épületnél három elítélt börtönbeszállítását próbálták megakadályozni. A sérültek között volt Jurij Luceko ex-belügyminiszter is.
Másodsorban feladatnak tekintik a Berkut, a Szokol és Grifon különleges alakulatok feloszlatását. A harmadik feladat, hogy 20 milliárd hrivnyával csökkentsék a 2014-es költségvetésben az államapparátusra fordítandó költségeket, negyedikként pedig követelik, hogy a Majdan résztvevőit mentsék fel a büntetőjogi felelősség alól. Erre tíz napot adnak.