Az SCD-csoporthoz tartozó, felszámolási eljárás alatt lévő Akadémia Park Kft. egyik legjelentősebb - ám félbemaradt - budapesti fejlesztését a meghirdetett irányár felett, 10,1 milliárd forintért értékesítette a Cash & Limes Vagyonkezelő és Felszámoló Zrt. A II. kerületi önkormányzat érdekeltségébe is tartozó, Pasaréten levő 12,6 hektáros területet és az ezen elhelyezkedő két felújított irodaépületet egy svéd projektcég vette meg, a cég mögött egy orosz befektető áll.
A Market Zrt. által kivitelezett Akadémia Officium irodaház építési terve 2011-ben díjat is nyert. A projekt lényege a zöld értékek és az emberi kényelem összehangolása volt. Ennek ellenére 2012 októberében az irodaházzal szemben birtokvédelmi eljárást kezdeményezett a szomszédban élő egyik lakó, zajszennyezés miatt. A hadi iskolából átalakított irodaház klíma- és egyéb berendezései ugyanis a lakók szerint élhetetlenül nagy zajjal működnek, de problémák vannak az irodaház fény-, forgalmi-, illetve egyéb környezeti szennyezésével is.
Mivel a II. kerületi önkormányzat az Akadémia Park Kft.-ban tagsági részesedéssel bírt, a Budapesti Kormányhivatal 2012 novemberében a XII. kerületi önkormányzatot jelölte ki első fokon eljáró hatóságként. A hegyvidéki önkormányzat helyt adott a birtokvédelemi kérelemnek. Tavaly februárban a zajszennyezés három napon belüli megszüntetésére kötelezte a felszámolót, illetve az Akadémia Park Kft. "fa."-t (felszámolás alatt). Ez azonban a mai napig nem történt meg.
A szomszéd még 2012 januárjában a Közép-Duna-Völgyi Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőséghez is fordult panaszbejelentéssel. A felügyelőség idén nyáron végzett mérése szerint az irodaház zaja meghaladja a megengedett határt. A felszámoló által elvégzett mérés azonban ennek az ellenkezőjéről számolt be. A hegyvidéki önkormányzat munkatársai egy helyszíni szemlén továbbra is tapasztalták a zavaró hanghatásokat.
A helyszíni szemle alapján a hegyvidéki önkormányzat a végrehajtási eljárás keretében idén augusztusban az Akadémia Park Kft. "fa."-t 150 ezer forint eljárási bírsággal sújtotta, de a végzést a felszámoló fellebbezése alapján a Budapesti Kormányhivatal megsemmisítette.
Annak idején a környékbeliek nem kaptak információt a beruházás valós céljáról sem. Már egy éve folyt az irodaház építésének engedélyezése, miközben a lakosság erről mit sem tudott, sőt a Budai Polgár című lapban még szavazásra is buzdították a környéken élőket, azzal kapcsolatban, hogy milyen beruházást szeretnének. A lakók csak egy nappal az építkezés megkezdése előtt, az SCD lakossági fórumán értesültek arról, hogy az általuk jóváhagyott színház, uszoda, játszótér helyett másnap egy irodaház építését kezdik el.
A Riadó utca 57 lakosát annak ellenére, hogy ugyanazon utca túloldalán laknak, az építési engedélyek során eljáró önkormányzat nem tekintette ügyfélnek, így nem volt fellebbezési, iratbetekintési joguk sem, mert az önkormányzat indokolása szerint a lakók ingatlana és a beruházás között a Riadó utca helyezkedik el. Pedig a közigazgatási törvény szerint ügyfél, akinek jogát vagy jogos érdekét az ügy érinti.