Az orosz diplomácia vezetője szerint az ügy kicsúfolására hasonlítana, ha a szíriai rendezésre hatást gyakorló Teherán - amely Moszkva mellett Damaszkusz másik nagy támogatója - mégsem lenne ott a svájci Montreux-ben szerdára összehívott nemzetközi értekezleten.
Szergej Lavrov azt is kijelentette: az aleppói humanitárius segítségnyújtásban való közreműködés nem jelenti azt, hogy békefenntartókat küldenének a szíriai nagyváros körzetébe. A kormányerőknek és az ellene harcoló fegyveres csoportoknak kell megegyezniük abban, hogy úgynevezett humanitárius folyosót nyissanak a segélyszállítmányok eljuttatására, biztosítva a segélyszervezetek munkatársainak biztonságát".
Az orosz külügyminiszter cáfolta, hogy Moszkva, Damaszkusz vagy Washington, illetve a szíriai rendezésben érintett bármelyik fél kezdeményezte volna a békefenntartók Szíriába menesztését. Megjegyezte, hogy "nem kevés azoknak a száma, akik bármilyen ürügyet felhasználnának arra, hogy nemzetközi katonai formációt küldjenek Szíriába".
Az orosz külügyminiszter a múlt pénteken Moszkvában tárgyalt Valíd Moallem szíriai külügyminiszterrel, aki átadta orosz kollégájának azt a cselekvési tervet, amely Damaszkusz elképzelését tartalmazza az aleppói tűzszünet megvalósításáról.
Lavrov azt is hangoztatta a Borge Brende norvég külügyminiszterrel közösen tartott moszkvai tájékoztatón, hogy Oroszország elégedett a vegyi fegyverek Szíriából való elszállításával. Azt mondta, arra törekszenek, hogy a tömegpusztító fegyverek megsemmisítésének minden egyes szakasza a legbiztonságosabban és leghamarabb menjen végbe.