ellenzék;feljelentés;TV2 eladás;

- TV2-eladás: feljelentést tesz az ellenzék

Gazdasági csalás gyanújával feljelentést tesz ismeretlen tettes ellen az MSZP és az Együtt-PM szövetség a TV2 értékesítésének körülményei miatt. Szigetvári Viktor, az Együtt-PM társelnöke azt mondta: jó okuk van gyanítani, hogy a TV2 tényleges tulajdonosai nem azok - Simon Zsolt vezérigazgató és Yvonne Dederick gazdasági igazgató -, akiket a tranzakció megkötésekor megneveztek, így a nyilvánosság által megismert jogügylet nem a valóságot mutatja, és fennáll a lehetősége, hogy "az ismeretlen elkövetők színlelt gazdasági tevékenységet végeznek".

Úgy fogalmazott: információik szerint a Fideszhez köthető "oligarchiák" is részesei voltak az ügyletnek. Braun Róbert szocialista politikus pedig azt mondta: egyértelmű kapcsolat van a TV2 értékesítésében részt vevő Weil, Gotshal & Manges ügyvédi iroda és Nyerges Zsolt üzletember között. Elhangzott az is, hogy a TV2-t papíron megvásárló cégek annak a Szabadság téri épületnek a címén vannak bejegyezve, ahová az ügyvédi iroda, amelynek cégjegyzésre jogosult képviselője David S. Dederick, a TV2 gazdasági igazgatójának, Yvonne Dedericknek a férje.

Mint arról beszámoltunk, a TV2-t a német ProSiebenSat.1 közlése szerint úgynevezett "eladói hitel" keretében adták el Simonéknak, akik eszerint a szerződésben meghatározott idő alatt törlesztenék a vételárat. Ám nem tudni arról, honnan van a fedezet a 20-30 milliárdot is érhető csatorna megvásárlására - az ellenzék szerint a Fidesz azzal számol, hogy győz a választáson, és állami hirdetések formájában "segítik" a csatorna vezetését, hogy ki tudják fizetni az összeget.

A TV2 eladása a vs.hu szerint azért is most történt, mert nemrég zárult le a digitális átállás, de még a választások előtt tető alá akarták hozni az üzletet; ha a vevőknek sikerül kifizetni a vételárat, a tavaly amúgy 18 milliárdos veszteséget felhalmozó tévétársaság a digitális korban, a csökkenő műsorszolgáltatási díjnak és az új bevételi forrásoknak köszönhetően akár jó üzlet is lehet.

Napokon belül jóváhagyják a közös ellenzéki jelölteket és a közös listát az összefogásban részt vevő pártok vezető testületei - tudtuk meg. Forrásaink szerint szombaton reggel a SYMA csarnokban szentesíti az ellenzéki összefogás közös listáját az MSZP kongresszusa. A küldöttek akkor választják miniszterelnök-jelölté Mesterházy Attila pártelnök-frakcióvezetőt. A közös listás első hatvan helyéből az MSZP-nek 42 jutott és azt már a választmány múlt hét végén kimondta, hogy a szocialista politikusok az őszi listaállításkor elfogadott sorrendben szerepelnek az ellenzék közös listáján. Vagyis az összefogásban részt vevő pártok vezetői mögött Botka László lesz a hatodik, őt Tóbiás József, Gúr Nándor, Harangozó Tamás, illetve Molnár Zsolt kampányfőnök követi.