A kormánypárti média tetszését vélhetően nem nyerte el, hogy a TV2-t üzemeltető MTM-SBS Zrt. felvásárlása ügyében Braun azt is feszegette, hogy a csatornához az elmúlt két évben több állami hirdetés folyt be, mint a megelőző években, ráadásul a csatorna vezérigazgatója és gazdasági igazgatója, Simon Zsolt és Yvonne Dederick úgy vette meg hitellel a TV2-t, hogy a vételárat évek alatt törlesztik majd.
Ez az ellenzék gyanúja szerint csak úgy történhet, ha a választási győzelmében biztos Fidesz további állami hirdetésekkel látja el a csatornát. (Míg 2011 és 2012 között több mint 10 százalékkal nőtt az ilyen hirdetések aránya a TV2-nél, addig a konkurens RTL-nél több mint 20 százalékkal estek vissza az állami hirdetések.)
"Érzik a bajt. Ezért utasították a csahosokat. Ez is bizonyíték persze" - kommentálta a blogján Braun, miért is nyúlt most az FH ügyéhez a kormánypárti média, amely konkrétan azt írta, hogy Braun cége 2011 elején vette meg az FH-t, amely azonban májusban csődbe ment, és - utalva arra, hogy ezért Braun lenne a felelős - sok dolgozó másfél évig várt, hogy fizetése egy részét megkapja.
Azonban akkor már lehetett tudni, hogy az MTI ingyen adja majd a híreit, és a fizetős szolgáltatást nyújtó FH iránt - mint Braunék akkoriban közölték - így nem volt "valós megrendelői érdeklődés". Miközben az lehetett volna fő vonzereje, hogy az MTI-t amúgy nem érdeklő témákat dolgozzák fel. A Magyar Nemzet és a HírTv amiatt is támadta Braunt, hogy neki az "első lépése" volt a távirati irodát bírálni ingyenessége miatt.
"A Fidesz-közeli oligarchák által birtokolt médiahálózat - melybe a Magyar Nemzet és a Hír TV is beletartozik -, valamint az Európai Unió megfelelő szervei és a nemzetközi közvélemény által sokat bírált magyarországi médiaszabályozási rendszer felelősek a Független Hírügynökség csődjéért" - közölte Braun. Így a cégnek a dolgozók és beszállítók felé fennállt - és részben az adófizetők pénzéből kielégített - tartozásait "ezen céghálózat tartozik megfizetni".
Braun a helyreigazítási kérelemben ironikusan hozzátette, hogy a HírTv, "mint a közpénzek egyik legjelentősebb szivattyúja, saját felelősségét a csődben felismerve örömmel várja az FH volt munkatársait, hogy esetleges káraikat megtérítse."