Mint a BBC helyszíni tudósítója megjegyzi, egyelőre az is a svájci fórum sikerét mutatja, hogy egyik küldöttség sem vonult ki, s távozott az eddigi tárgyalásokról. "Célunk, hogy véget vessünk ennek a véres polgárháborúnak. Úgy vélem, a tárgyalásokhoz jó alapot nyújt a 2012-es genfi konferencia záródokumentuma" - nyilatkozta a szíriai tárgyalóbiztos Montreux-ben.
A nagyhatalmak által aláírt kommüniké átmeneti kormány megalakítására, nemzeti párbeszéd megkezdésére, az alkotmány és törvényhozás felülvizsgálatára, s szabad, demokratikus választások megtartására sürgeti Szíriát. Brahimi hozzátette, egyelőre nem egy végleges békemegállapodásról, csupán regionális tűzszünetekről, és a humanitárius segély útjának biztosításáról tárgyal a szíriai képviselőkkel. Emlékeztette mind az állami, mind az ellenzéki delegációt, a tárgyalásoknak nem célja a vádaskodás, arról, ki robbantotta ki a konfliktust, hanem azt kell keresni, hogy lehet annak véget vetni.
Párhuzamosan futó erőfeszítéseket teszünk a nyomásgyakorlás különböző lehetőségeinek megvizsgálására, s a válság békés, politikai megoldásának megtalálására, jelentette ki John Kerry a békekonferencia után. Mint az amerikai külügyminiszter kifejtette, Washington különböző lehetőségeket, így az ellenzék további támogatását, sőt akár annak növelését is tanulmányozza. Eddig az Egyesült Államok nem szállított fegyvert a felkelők részére, attól tartván, az a szélsőségesek kezére jut. John Kerry figyelmeztetett, a szíriai rezsim tavaly szeptemberben elkerült egy esetleges amerikai légicsapást, a Genf-2 konferencia szervezésének és a nukleáris leszerelés megkezdésével.
Az al-Kaida nemzetközi terrorszervezet vezetője a szíriai ellenzéki belharcok azonnali beszüntetésére szólította a dzsihádistákat. Hangüzenetében Ajman al-Zavahiri arra szólította a Bassár el-Aszad rezsime ellen küzdő fegyvereseket, alkossanak egységfrontot, s szüntessék be a "testvérek" közti összecsapásokat. Becslések szerint az egykor szövetséges ellenzéki csoportok belharcaiban 1100 ember vesztette életét.