Az eredeti kiírás szerint 2 500 forint befizetésével az ország 60 gyógyfürdőjének szolgáltatásait legalább ötször, de akár 33 alkalommal is igénybe vehetik azok, akik nyernek.
Az alapítványtól szerettük volna megtudni, hogy a 15 ezer igénylőből hányan lesznek végül nyertesek, egy pályázó mennyi támogatást kap, és ha mindegyik pályázat megfelelő, mi alapján szelektálnak a jelentkezők között. De nem világos az sem, honnan lehet tudni, hogy a pénz biztosan elfogyott, hiszen mindegyik fürdőben más belépő-és szogáltatási árak érvényesek. A válaszból nem sok konkrétum derült ki. "A pályázati kiírásban foglalt feltételeknek való maradéktalan megfelelés esetén a pályázatok automatikusan kedvező elbírálásban részesülnek" - írták.
Az idősszervezetek tiltakozásukban megfogalmazták, hogy a pályázat kiírása, és lebonyolítása miatt is felháborodtak a nyugdíjasok. Nem tartják idősbarát módszernek, hogy csak az interneten lehetett jelentkezni a felhívásra. Sérelmezik, hogy az alapítvány nem jelezte, kizárólag 15 ezer pályázót várnak. Ezzel kapcsolatban megjegyezték, ez a szám elenyésző a jogosultak létszámához képest, az idősek mindössze 0,8 százalékát fedi le.
Emlékeztettek arra, hogy pályázati feltételként megjelölték a Nyugdíjfolyósító Igazgatóság által a pályázó nevére kiállított nyugdíjigazolást. Csakhogy - mint írták - ez még sok helyen nem jutott el a jogosultakhoz. A petíciót megfogalmazó két szövetség a pályázati kiírás átalakítását és újabb források előteremtését követeli.