Mesterházy Attila;évértékelés;miniszterelnök-jelölt;

2014-01-25 13:20:00

Mesterházy: Bolse Viktor puccsot hajtott végre a magyarok ellen

Tizenháromezer ember sereglett egybe az MSZP helyzetértékelő nagygyűlésére.

Kattintson ide a nagygyűlésen készült képekért! Fotó: Tóth Gergő, Népszava.

14:30 - Ikszelés előtt

Azt pedig mindenki értse, hogy a választáson nem Mesterházy Attila és Orbán Viktor áll egymással szemben, hanem két világnézet. Az MSZP elnöke szerint három kérdésre kell válaszolni mindenkinek az X behúzása előtt: betartotta-e Orbán Viktor az igéreteit az egymillió munkahelytől a pedagógusbér-emelésig; jobb lett-e a családja helyzete ebben a négy évben; akar-e változást. Ha igen, akkor az összefogás jelöltjeire kell szavazni, és pont. Mert ez az összefogás megsokszorozta az ellenzék erejét, a kormányváltás elérhető közösségbe került. (Ezután Mesterházy Attila a színpadra szólítja az összefogás arcait és az elnökséget).

14:26 - A béke nem felejtés

És persze erős demokrácia nélkül nem megy, ugyanis a jogállam a szabadság és a jólét egyedüli garanciája. Így erősíteni akarják a civil szektort, hogy ne csak a CÖF-nek legyen pénze, tűzzel vassal irtják az idegengyűlöletet, és mindent megtesznek annak érdekében, hogy a nem balra szavazó polgárok is békében és jólétben élhessenek. Ám a béke nem jelent felejtést, így biztosan eljön a jogállami igazságtétel. Nem koncepciós perek lesznek, de az mindenki számára legyen egyértelmű, hogy a balos kormányok Orbán Viktoron is számon kérik a cselekedeteit.

14:20 - Nem hiba, bűn

Az emberek nem nagy dolgot akarnak: munkát és tisztes keresetet, fűtést és világítást az otthonukban, ételt az asztalra, meg talán azt, hogy félelem nélkül elmondhassák a véleményüket - sorolja Mesterházy, milyen kívánságokat fogalmaztak meg a különböző fórumok résztvevői. Az MSZP elnöke szerint az a kormány, amelyik nem törekszik arra, hogy megvalósítsa ezeket a kívánságokat, az nem egyszerűen hibázik, hanem bűnt követ el. Már csak azért is, mert ez volt a rendszerváltás álma, azaz a jólét és a társadalmi béke eljövetele. Mesterházy ígéri, ő minden hivatali percében azon fog dolgozni, hogy beteljesítse a rendszerváltás álmát, mert Magyarország akkor teljesít jobban, hogyha az emberek jobban élnek. Úgyhogy a cél a bizalom helyreállítása, a korrupció felszámolása, felelősségteljes gazdaságpolitika, utóbbi termeli meg ugyanis egy igazságos gazdaságpolitika fedezetét, a jövedelemkülönbségek csökkentését.

14:11 - Ha Orbán marad...

E perverz társadalompolitika mementói a stadionok, az pedig mindent elmond egy kormányzatról, hogy az éhező gyerekek érdeklik-e, vagy a stadionok. Éppen ezért, tesz egy gyors vállalást Mesterházy, a szocialista kormány regnálásának első éve után nem lehet éhező gyerek az országban. És hiába dübörög a sikerpropaganda, négy ilyen évet már nem bír ki az ország. Ha Orbán marad, akkor példának okáért a tandíj is marad, így számos diák az egyetemeken és főiskolákon kívül reked. Ja, és nem jönnek haza a külföldre szakadt fiatalok sem. Ha Orbán marad, akkor marad a közműszámlákat fizetni nem tudó családok baja, marad a vidék kilátástalansága, marad a kisvállalkozók tömeges csődje, marad a nyugdíjasok nyomora. 

14:04 - Választások után kevesebb közmunkás

Ami pedig a gazdasági válságot illeti, hiába adta át rendezett állapotban az országot a szocialista kormány, a magyar gazdaság szégyenpadra került. Ezt jelzi, hogy a kormányváltás idején 265 forint volt egy euró, most pedig 305. Az államadósság nem csökken, nincs érdemi beruházás (amire olyan büszke Orbán, azt még Gyurcsány és Bajnai hozta tető alá). Így nincsenek új munkahelyek - legfeljebb Londonban. Magyarországon csak a közmunkások számát sikerült felduzzasztani, kizárólag a statisztika kedvéért. Így legyen mindenki számára egyértelmű, hogy a választások után a költségvetés már nem képes ennyi közmunkást finanszírozni. De tényleg akad két gazdasági húzóágazat, ami töretlenül növekszik: a korrupció és a szegénység. Hatvan éve nem voltak ilyen rosszak a társadalmi mutatók, az utóbbi tíz évben tízből nyolc magyarnak megy egyre rosszabbul. Így a középosztály szép lassan felmorzsolódik, félmillió gyerek éhezik, 4,5 millió ember él a létminimum alatt, és 500 ezer ember tántorgott ki ebből az országból, ez pedig egyértelműen Orbán Viktor perverz társadalompolitikájának a következménye.

13:56 - A hatalmat a néptől

Persze, amikor még ellenzékben volt Bolse Viktor, akkor arról beszélt, hogy a magyar kormány puccsot hajt végre saját népe ellen, ha az oroszokkal egyezkedik energiaügyben - emlékeztetett Mesterházy. A mi kormányunk felülvizsgálja ezt a programot, társadalmi vitát kezdeményezünk az energiapolitikáról és utána népszavazással döntünk - summázott az MSZP elnöke. Majd azon ironizált, hogy Paks ügyében persze nem sietett blődli leveleket küldeni Orbán. Amit Paksról elmondott, az Mesterházy szerint igaz az egész országra - ahol épp egy hármas válság tombol. Az első a demokrácia válsága, ugyanis Orbán megfordította a fékek és ellensúlyok rendszerét, így az már a hatalmat védi a nép ellenében. A demokrácia válsága érhető akkor is tetten, amikor a kormányzat történeti intézetének újsütetű vezetője idegenrendészeti eljárásnak nevezi a zsidó állampolgárok deportálását, amikor a Szabadság téren meghamisítják a magyar történelmet, amikor a közmédia a Fidesz cselekedeteihez igazítja a híreket, amikor a hatalom megfélemlíti a kultúrát, sőt, megfélemlít minden embert.

13:46 - Az évszázad üzlete - a Fidesznek tényleg

Orbánnak mennie kell - sűríti három szóba évértékelését Mesterházy Attila, majd gyorsan hozzáteszi, nemcsak mennie kell, de menni is fog. Mert ez a kormány úgy működik, mint egy bűnszervezet: ami megtetszik neki, azt el is veszi. Így nyúlta le a magánpénztári vagyont, így nyúlta le 35 ezer kisvállalkozótól a trafikját (a rokkantnyugdíjas trafikosoknak sem kegyelmezett, mert a haveroknak kellett a bolt). Így nyúlta le a földeket, és épít új földesúri réteget gázszerelőkből és műkörmösökből, kisemmizve a vidék népét. Így nyúlták le a takarékszövetkezeteket, amelyekből valószínűleg Fidesz bank lesz. És így nyúlták le a közbeszerzések százmilliárdjait, így lett Orbán Viktor felcsúti helytartója 3 év alatt a nyolcvannyolcadik leggazdagabb magyar. Illetve úgy tűnik, hogy már az atomerőmű-építésben is látnak fantáziát. Az Orbán-Putyim paktum Mesterházy szerint az Orbán-kormányzat állatorvosi lova. Elsősorban semmibe veszi a demokráciát, ugyanis egy jogállamban nem dönthet 3-4 ezer milliárd forint sorsáról egyedül egyetlen ember, nevezetesen Orbán Viktor. Másodsorban gazdasági szempontból botrányos, hogy szakmai-társadalmi egyeztetések nélkül 100 évre előre határozzák meg a magyar energiapolitikát. Harmadsorban társadalmilag is káros - egyrészt a hitelt 30 évig nyögik az emberek, illetve a Pakson megtermelt áram ára mintegy duplája a piacon vehető energiának. Egyértelmű, hogy a Fidesz nem véletlenül ilyen gátlástalan, hiszen Lázár János is megmondta: ez az évszázad üzlete. Persze, a haveroknak. 

13:32 - Apa a tévében lakik

Közben egy bejátszás arról, hogyan alakult Mesterházy Attila élete. Ebből többek között kiderül, hogy a miniszterelnök-jelölt: születése után élet-halál között lebegett két hétig; óvodáskorában határozta el, hogy diplomata lesz; egy osztálykirándulás után Mesterházy apuka megjegyezte feleségének, hogy "ez a lány lesz a menyünk" (és tényleg Szilvia lett az). Aztán Szilvia arról mesél, hogy a gyerekek legnagyobb példaképe az apuka, Kata lánya minden nagy rendezvény előtt rajzol neki valamit, annak ellenére, hogy egyszer azt mondta: "mi otthon lakunk, de apa a tévében lakik".

Fotó: Tóth Gergő, Népszava.

Fotó: Tóth Gergő, Népszava.

13:18 - Kell egy félóra meg egy toll

Amikor három éve elkezdtük újraépíteni az MSZP-t, alig akadt valaki aki elhitte volna, hogy sikerül a szocialistáknak, de az MSZP gerincét senki nem tudja eltörni, szögezi le Lukács. Aki szerint a szövetség az építkezés következő lépése volt, de azzal, hogy politikai pártok összefogtak, önmagában még nem oldódik meg semmi. Csak akkor lesz itt változás, ha mindenki lerázza magáról a félelem béklyóit, és rászán egy fél órát arra, hogy egy tollal felszerelkezve leváltsa ezt a velejéig romlott rendszert.

13:12 - A selejt bosszúja

A Fidesz ma tényleg hadban áll, Orbán Viktor lövet Brüsszelre és Moszkvára, bár mintha az utóbbi esetben letette volna a fegyvert, mondja harangozó Tamás. Aki kénytelen arra emlékeztetni, hogy háborúban vannak veszteségek - 4,5 ember él a létminimum alatt, 0.5 millió ember éhezik, miközben szerencselovagok és pribékek kapnak lehetőséget, azaz a selejt bosszúja uralja most az országot. De az MSZP nem kér a háborúból, békét akar, ezért fog össze mindenkivel, aki egy igazságos, gyarapodó Magyarországban hisz.

13:10 - Nem erős, csak erőszakos

A mai nap a közös remény napja, a reményé, hogy együtt építünk egy igazságos, élhető Magyarországot, mert a helyzet az, hogy Orbán rendszere mindent elárult: a múltat, mert meghamisította azt, a jelent, mert élhetetlenné tette azt, a jövőt, mert már 500 ezeren menekültek külföldre. Hát váltsuk le a kormányt, deklarálja Botka László. Az MSZP választmányi elnöke szerint a legnagyobb demokratikus párt, az MSZP szövetségbe hívta az összes demokratikus pártot, és ez egy tiszta helyzetet teremt: mindenki tudja, kire kell szavazni, ha el akarja zavarni a kormányt. Azt Botka sem vitatja, hogy az összefogás sokszínű, de hát azt már az ókori hajósok is tudták, hogy a sokféle szálból font kötél tartósabb az azonos szemekből álló láncnál, ami csak rabláncnak jó. És még egy hasonlat: Botka szerint a háborúkban tényleg nagy hősök harcoltak, de a legnagyobb hősök mindig a háború ellen küzdöttek - így a szegedi polgármester olyan zászlóról álmodik, amely alá minden magyar odafér. Azok is, akiket jelenleg még a fortélyos félelem köt gúzsba, köztisztviselők, közalkalmazottak, sokak, akik az államtól függnek. De nem szabad félni, tanácsolja Botka, hiszen a Fidesz nem erős, csak erőszakos. Ezért építi ellenségképre politikáját, de figyelmeztet Szeged első embere, mi ellenségkép nélkül is jó magyarok vagyunk.

13:01 - A végén mindig győz

Bár szociáldemokrataként vagyok itt elsősorban, horvátként fogom kezdeni, nyit Zoran Milanovic, aki a nehézkes újkori közös történelem ellenére most szívből köszöni, amit Magyarország Horvátországért tett. Aztán a horvát miniszterelnök arról beszél, hogy évek óta ismeri Mesterházy Attilát, aki minden adottsággal rendelkezik ahhoz, hogy egy nagy hagyománnyal bíró európai ország első embere legyen. Milanovic egy tanácsot ad - őt magát egy haláleset után választották pártja élére, és  pár hónappal pártvezetői kinevezése után máris jöttek a választások, ha úgy tetszik, az első meccs az olimpia volt. És bizony veszített. Éppen ezért azt tanácsolja, hogy Mesterházy soha ne akarja alábecsülni az ellenfelet. És bár Horvátország és Magyarország is két kis nemzet Európában, így amikor határaik között valakik válságos időkben fel akarják gyújtani a türelmetlenség tüzét, könnyen lehet belpolitikai sikereket elérni, ám Mesterházy soha ne feledje a szociáldemokrata értékeket, így tartson ki mindig a tolerancia értéke mellett, és küzdjön az idegengyűlölet ellen. A szociáldemokrácia pedig a végén mindig győzedelmeskedik, de tény, hogy a szociáldemokrata út a nehezebb.

12:53 - Hogy ne Minszkkel

Horváth Csaba főpolgármester-jelöltként jelenti be, hogy a Fidesz elbukik a 2014-es országgyűlési és önkormányzati választásokon egyaránt. Az MSZP budapesti frakcióvezetője azért biztos ebben, mert látja az ételosztásnál kígyózó sorokat, ahol már nemcsak hajléktalanok sorjáznak, de rengeteg ember, akinek a Fidesz-kormányzat legyilkolta az egzisztenciáját. Mert látja, hogy államosítják és verik szét a budapesti iskolákat és egészségügyi intézményeket - egyik ismerőse például tíz órát várt a sürgősségin, mivel egy orvos volt szolgálatban, ugyanis a többiek elmenekültek az országból. Ám a Városligetet hiába államosították, tönkretenni nem hagyja az MSZP, ígéri Horváth Csaba, mondván: nem csinálhat a kormány a város kedven közparkjából egy "vasbeton-plázát". Ami pedig a jövőt illeti, jobb- és baloldali budapestiekre egyaránt szükség lesz ahhoz, hogy Budapest újra Prágával és Barcelonával versenyezzen, ne Minszkkel vagy Moszkvával. És Budapest igenis legyőzi a Fideszt.

12:45 - Éled a remény

Nemcsak ma, de az utóbbi években keresztül kasul bejártuk az országot, és már akkor is áradt az elkeseredés - kontráz Harangozó Tamás, aki úgy tapasztalja, hogy az elkeseredés mellé remény is társul, a remény, hogy levetheti magáról az Orbán-rendszert, mert a kormány igenis leváltható. Még akkor is, ha - idézi egyik választóját Harangozó - ha Magyarország ma a Fidesz fogságában van. Mert a hatalom ma olyan világot épít: ahol közpénzből finanszírozott hazugsággyárakban írják át a történelmet, elvéve a szülőké a nagyszülők múltját, méltóságát; ahol Arankák és Rózsikák verik szét a közoktatást; ahol egyes családok elveszik az emberek pénzét, és egymás között osztják szét. "Nem hagyjuk", csattan fel az MSZP-s tömeg. "Esküszöm, jobbak vagytok mint a békemenet", ironizál Lukács, majd még hozzáteszi: elvárja a köztévétől és a Moszkváért békemasírozoktól, hogy kössék fel a vörös nyakkendőt. 

12:35 - Stadionra és gyűlöletre semmi nem sok

A hagyományos koreográfiának megfelelően Harangozó Tamás és Lukács Zoltán veszi birtokba a színpadot, és utóbbi rögvest üzeni is, hogy a verseny újranyílt, a remény visszatért, és az Orbán-rendszer legyőzhető. Aztán nyomatékosan mondja, hogy mindenki lássa végre: ez a rezsim mindent elvesz az emberektől, hát mindenki szedje össze magát, és vegye vissza. A cél ugyanis, hogy az ország egy nyugodt kikötő legyen - ide pedig a szocialisták hajóján lehet megérkezni. És aki beül a szocialistákkal ebbe a hajóba, az vegye tudomásul, hogy ez nem egy luxusjacht, hanem egy evezős gálya, Ráadásul itt egyszerre és egy irányba kell húzni. De ezzel nem lesz gond, nem csoda, hogy a Fidesz elkezdett félni az összefogástól. A rettegés egyébként nem csoda, ugyanis a Fidesz egy gyáva párt - még a gyűlöletét is egy civil szervezettel önteti az emberek arcába. És bizony ennek a gyűlöletkampánynak a több százmilliós költségét az emberekkel fizetteti meg a hatalom. De hát a Fidesznek semmi sem drága, ha gyűlöletről és stadionról van szó. De a magyarok, somolygott Lukács, pontosan látják a rezsim lényegét, és két hónap múlva véget vetnek a szabad rablásnak.

12:24 - Pástra léptek

És máris bevonul hitvesével - ahogy Veres Gábor szóvivő és egyben a rendezvény hoppmestere mondja - Magyarország leendő miniszterelnöke Mesterházy Attila, mögötte az összefogás-karéj: Gyurcsány Ferenc a DK elnöke, Bajnai Gordon és Szabó Tímea az Együtt-PM képviseltében, a liberálisokat pedig Fodor Gábor személyesíti meg.

12:20 - 13 ezer

Nem kérdés, hogy a baloldali híveket nem rettenti a hó és eső, rogyásig a Budapest Sportaréna - 13 ezer MSZP-s és pártszimpatizáns gyűlt össze.

12:10 - Már miniszterelnökként

Háttér-információ: Mesterházy Attila már az összefogás miniszterelnökeként tapint majd rá az Orbán-rezsim lényegére, ugyanis a szombat reggel összeülő kongresszus 99,7 százalékos többséggel e "posztra" emelte.

12:04 - Még mindig jönnek

Már pár perce beszélniük kéne az MSZP-s prominenseknek, de egyelőre csúszik a program, ugyanis szakadatlanul árad még a közönség a nagygyűlésre. (Az emberek egy része saját hibáján kívül csúszott meg, sokak utazását lassította a hirtelen leszakadó hó.)