"Ha Bennet nem elégedett, szabadon kiléphet a kormányból" - üzenték a lap szerint a miniszterelnök közeli munkatársai a politikusnak, miután Bennet élesen bírálta Netanjahunak azt a javaslatát, hogy az izraeli telepesek a majdani békeegyezmény után kerüljenek választás elé: maradnak a jövendő Palesztina fennhatósága alatt, vagy átköltöznek az új határok mögötti Izraelbe.
Bennet előzőleg Netanjahu ötletét "az értékek elvesztésének" nevezte, és ezzel a kormányfő szerint felelőtlenül viselkedett, mert "egy egyperces hírnévért cserében" megakadályozta, hogy "feltárják a Palesztin Hatóság igazi arcát".
Az izraeli katonai rádió közlése szerint Benjámin Netanjahu az ügy miatt várhatóan megrovó beszélgetésre rendeli koalíciós partnerét.
A miniszterelnök még a svájci Davosban tartott négynapos Világgazdasági Fórumon egy héber nyelven tartott sajtótájékoztatón jelentette ki, hogy nem áll szándékában egy izraelit sem elköltöztetni és egy telepet sem felszámolni az 1967-ben elfoglalt Ciszjordániában.
Ezt a véleményét vasárnap tanácsadói azzal magyarázták, hogy a telepesek szabadon választhatnak a Palesztinában maradás vagy az Izraelbe költözés között.
A Palesztin Hatóság tiltakozott: Száeb Erekát főtárgyaló bejelentette, hogy egy telepes sem élhet majd a palesztin államban, mert a megszállt területeken létrehozott telepek törvénytelenek.
A miniszterelnöki hivatal erre válaszul közleményben utasította el a "szélsőséges és felelőtlen", egy "nem hivatalos jelentés alapján kialakított" palesztin álláspontot, amely szerinte jelzi, hogy a "Palesztin Hatóság nem akar egyezményt kötni Izraellel".
Bár a telepesek maradásának javaslata ezek szerint csak "a Palesztin Hatóság valódi arcának megmutatását" szolgálta, az izraeli telepes-jobboldalon mégis komoly tiltakozást váltott ki.
Ugyanakkor a palesztinokkal folytatott tárgyalásokat vezető Cipi Livni igazságügy-miniszter is bírálta a kormányfőt, noha egészen más szempontból. Ő hétfőn egy tel-avivi konferencián - Netanjahu tiszta tárgyalási szándékát kétségbe vonva - azt mondta, hogy "nem az a fontos, hogy a másik oldal arcát leleplezzük, hanem hogy megállapodásra jussunk vele".