A dohányzás egészségrontó hatását a nyugati biztosító intézetek be is kalkulálják áraikba, s dohányosoktól emelt havi díjat kérnek az életbiztosításért, hiszen a dohányosok várható élettartama, a statisztikai átlag alapján lényegesen rövidebb. A rövidebb élettartam és az európai összehasonlításban is rendkívül alacsony születésszám együtt azt eredményezi, hogy a magyarság száma évről évre csökken. Jelenleg körülbelül évi 20-40 ezer fővel, s ha így megy tovább, tessék utánaszámolni, pár évszázadon belül kihalunk. Mégiscsak kellenek a trafikok, mert a már kemény dohányosokat leszoktatni nagyon nehéz.
Másrészt megtanultuk, hogy minden pozitív, fennkölt és hazafias, ami "nemzeti". Például a Nemzeti Dal, a Nemzeti Színház, a Nemzeti Himnusz, a Nemzetőrség és számos hivatal, intézmény, amelyek rendeltetésük révén az egész népet szolgálják. A dohányzás viszont annyira káros, hogy a törvény előírása szerint is rá kell írni minden doboz cigarettára: "A dohányzás károsítja az egészséget".
Nyilván szellemi képességeim korlátolt volta miatt nem értem, hogy a honfitársaink egészségét károsító termékeket forgalmazó dohányboltok miért "nemzetiek"? Az a hazafias célunk, hogy rontsuk népünk egészségi állapotát? Az a jó, ha "minél hamarabb megbetegszik a magyar"? Ezt komolyan gondolják? Ez még tréfának is bizarr. Ki az az agyalágyult bürokrata, aki ezt a nevet kitalálta? Vagy valakinek érdeke fűződik hozzá?
Igaz, 18 éven aluliak oda elvileg nem léphetnek be. Tehát azért hazafias a dohányzás, mert "csak" a 18 éven felüliek egészségének ártunk. Esetleg a dohányzás olyan, mint a pornográfia: 18 év alatt tiltjuk (igaz, hiába), de 18 éven felül már csábítjuk vele a felnőtteket, mondjuk moziba, mulatóhelyekre...
Be kell látnunk, hogy a dohányboltok pár ezer embernek megélhetést nyújtanak. De láthatóan ennél is fontosabb, hogy több dohánybolt birtoklása és bérbe adása egyes "nemes lelkű" vezetőinknek (rokonaiknak, barátaiknak) könnyű, munka nélküli jövedelmet biztosít. Aha! Tehát a dohányboltok, attól olyan hazafiasok, mert a "kormány-klub" pár százezer tagja meggazdagodhat rajta?
Lehet, hogy valamelyik miniszter, vagy államtitkár szolgál ki, ha belépek egy ilyen hazafias üzletbe? Valamelyik, aki a sajtóhírek szerint elnyert egy-két tucat licencet? Ostobaság, nem ő, hanem valamelyik rokona, vagy barátja. Vagy alkalmazottja. Elvégre egy ember egyszerre csak egy trafikban dolgozhat, vagy ott sem, mert egyéb állami, vagy pártfunkciói vannak. Ők nyilván bérbe adják a kis boltokat, feltehetően eredeti tulajdonosaiknak, s "csupán" a haszon egy részét vágják zsebre. Így lehet könnyen, gyorsan meggazdagodni. Tehát, ha jól értem a dohányzás általában káros, de akkor nem, ha a cigit "nemzeti dohányboltban" vásároljuk, mert ezzel a Fidesz baráti körét gazdagítjuk. Vagy tévedek, mint már annyiszor?
Vajon más üzletek, ahol például ennivalót, ruhát, vagy tisztítószereket árulnak, miért nem "nemzetiek"? Azért, mert ezek jó része "még" nincs fideszközeli kezekben? Ne féljen a kedves olvasó, előbb-utóbb oda kerülnek azok is! Csak egy kétharmados törvény kell, hogy ezután mondjuk az élelmiszerkereskedelem is állami monopólium legyen, majd az üzletek tovább adhatók a politikailag megbízható személyeknek. Hogy példaként csak a CBA-t említsem.
Sajnos nálunk a nemzeti önpusztításnak komoly hagyományai vannak. A magyarság a történelem során, amikor nem saját függetlenségéért kellett hősiesen harcolnia, számos estben önmagát pusztította. Az elmúlt évszázadban például vagy saját fiait áldozta százezrével Isonzónál, vagy a Don-kanyarnak nevezett vágóhídon, idegen hatalmak érdekében, vagy tucatnyi Nobel-díjat szerző "zsidait" szállította készséggel az auschwitzi gázkamrákba.
Kisiskolás koromban úgy tanították, hogy a magyarság ősi átka a "viszály". Azt elfelejtették hozzátenni, hogy ha nincs viszály, akkor a magyar ember önpusztítással emészti magát. A "viszály" kifejezés helyett persze jobb lett volna a "csoportos gyűlölködést" mondani. Pedig tehetséges nép vagyunk, amelyik olyan művészzseniket adott az emberiségnek, mint Bartók és Csontváry, olyan tudósokat, mint Bólyai, Semmelweis, Sellye és Teller, és olyan hősöket, mint Nagy Imre.
Az önpusztítás egyik másik formája az öngyilkosság, amiben szinte a világelsők között vagyunk, de ez egy külön, bár nem független téma.
Nagyon nagy baj, hogy kis hazánk az utóbbi években szinte majdnem minden nemzetközi összehasonlításban csúszik lefelé, bár állítólag "jobban teljesítünk". De az talán mégis csak sok, hogy éppen a "vezető körök", amelyek néhány tagja állítólag fejenként tucatnyi trafiklicencet kapott a pályázaton, honfitársaik egészségének károsítása árán gazdagodjék meg. Ez már rosszabb mint a cinizmus!
"Magyarország jobban teljesít" harsog a kormánypropaganda. Ha ez igaz (lenne), vajon miért ment külföldre majd félmillió honfitársunk, azaz minden tizedik munkaképes korú magyar állampolgár? Több mint kétszer annyian, mint a bukott 56-os forradalom után? Annyian, mint akik a "nemzetegyesítés" során állampolgárságot kaptak. Vajon hányan mentek volna el, ha "rosszabbul teljesítenénk"? Erre talán ne is gondoljunk. Az eltávozottak egy része remélhetően egyszer majd hazatér. Félő azonban, hogy a legtehetségesebbek, a legsikeresebbek maradnak kint, s így megvalósul az önrontás egy további formája, a kontraszelekció, amire sajnos már volt néhány példa történelmünkben.
Persze mindez talán csak egy öreg, 77 éves orvosprofesszor ostoba locsogása. Kérem a kedves olvasót ne is vegye komolyan, felejtse el, lehetőleg gyorsan, mert közelednek a választások.