Mint mondta, Anglia, Wales és Észak-Írország vesztesége is lenne Skócia különválása. Hét hónappal a skóciai népszavazás előtt Cameron azt kérte a britektől, beszéljék le a skótokat elszakadási tervükről.
Míg a spanyol kormány nem adta hozzájárulását a tervezett katalán népszavazáshoz, a brit konzervatív-liberális demokrata kabinet rábólintott a skót referendum kiírására. London aggodalma azonban növekszik, mivel feljövőben vannak az elszakadáspártiak.
Míg korábbi felmérések azt mutatták, hogy a skótok 41 százaléka a maradásra voksolna, s csak 29 százalék adná szavazatát az elszakadásra, egy friss Scotland on Sunday/ICM-közvéleménykutatás szerint a Nagy-Britannia egységére szavazók 44 százalékon állnak, a függetlenséget ugyanakkor 37 százalék támogatná.
Cameron kormányfő alighanem ezért döntött úgy, hogy határozottabban kampányol a skót függetlenség ellen, az elkövetkező hetekben Skóciába is ellátogat. Alex Salmond, a skótok első minisztere élesen bírálta a brit miniszterelnök tegnapi beszédét, nem utolsósorban amiatt, hogy nem Skóciában mondta el a beszédét. Salmond tévévitát szeretne a brit kormányfővel a skótok függetlenségi tervéről.