labdarúgás;Bajnokok Ligája;

2014-02-28 06:58:00

Real Madrid: királyi hatékonyság

Túl vagyunk a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének odavágóin, és a párharcok felénél járva máris levonhatunk néhány konklúziót.

Például. A csoportjukból első helyen továbbjutó együttesek nem véletlenül nyerték meg kvartettjüket, és élvezhetik ekként azt az előnyt, ami a párharcok idegenbeli kezdésével jár: a nyolc "favorit" közül hat vendégként is győzni tudott, s összesen csupán három gólt kapott.

Aztán. Az angol alakulatoknak nagyon nem megy. Négy Premier League-delegált közül csak a Chelsea nem kapott ki, igaz, nem is nyert: szerdán 1-1-re végzett Isztambulban. A két manchesteri egylet és az Arsenal egyaránt 2-0-s vereséget szenvedett, a legnagyobb blamázs ugyanakkor a Unitedet érte, amely teljességgel kilátástalan produkciót nyújtva szégyenült meg az Olympiakosz otthonában.

Mindezeken kívül az is kiderült, hogy a torna hajrájára fordulván a Bayern München és a Real Madrid lépett elő a végső győzelem legfőbb favoritjává. Noha a BL-győzelemhez ennél is több kell, például szerencse, az máris látszik, hogy ebben a két csapatban van meg leginkább mindaz, ami szükséges efféle célok eléréséhez. A címvédő Bayern ugyan stílust váltott Pep Guardiolával, ám még hatékonyabbá vált, a királyi gárda pedig folyamatos fejlődést mutat Carlo Ancelotti vezérletével.
A gelsenkircheni 6-1-es diadal után még az olasz szakember is elképedt, nem tudta s nem is akarta véka alá rejteni elégedettségét: "Ez tökéletes produkció volt" - rögzítette Ancelotti, aki az egyaránt duplázó Bale, Benzema, C. Ronaldo trióról szólva elmondta, öröm, hogy ilyen támadói vannak, ám ahhoz, hogy efféle eredményt legyenek képesek elérni, szükség van a többiekre is.

Például Iker Casillasra, aki parádézik, amint a BL-ben lehetőséget kap. A spanyolok 1-0-s vezetésénél például elképesztő bravúrt mutatott be Draxler ziccerénél (az előtte futballozó Sergio Ramos a meccs után leszögezte: számára továbbra is Casillas a világ legjobb kapusa). Jans Keller, a Schalke vezetőedzője szerint talán másképp alakulhatott volna a találkozó, ha értékesítik az ominózus helyzetet, ám így továbbra is támadniuk kellett, ami több lehetőséget teremtett a látogatók rendkívül gyors támadásvezetéseihez.
"A hibáinkat kegyetlenül megbüntették. Fiatal a csapatunk, sokat kell még tanulnia" - értékelt a német szakember, aki leginkább annak örülhet, hogy tanítványai ennyivel megúszták. A Schalke - amelyben Szalai Ádám ezúttal sem kapott lehetőséget, végig a kispadon ült - könnyedén kétszámjegyű különbségű verésben részesülhetett volna.

Roberto Mancini a Chelsea elleni iksz után azt hangoztatta, a világ egyik legerősebb bajnokságát vezető kékek ellen nem rossz az 1-1, és most már több esélyt ad övéinek, mint az első meccset megelőzően. "Negyven százalékra taksálom, hogy mi jutunk tovább. A második félidőben ígéretes játékot nyújtottunk, a Stamford Bridge-en is ezt a magabiztosságot szeretném viszontlátni. Az elején talán túlságosan visszazártunk, de a középpálya megerősítése után feljavultunk. Igazságosnak tartom a döntetlent" - hangzottak az olasz mester szavai. Meglepő, de portugál kollégája nem talált okot az oppozícióra.
"Az első félidő a miénk volt, a második a hazaiaké. A török futball rendkívül érzelem dús, hihetetlen, milyen szurkolótábor segíti a Galatasarayt. Bízom benne, hogy a visszavágón a mi drukkereink legalább 10 százalékát adják annak, amit Drogbáék kaptak. Nem könnyű ebben a stadionban játszani!"
Most egy hét szünet, aztán következnek a visszavágók.

Bajnokok Ligája

Nyolcaddöntő, odavágók
Február 18., kedd
Manchester City-Barcelona 0-2
Bayer Leverkusen-PSG 0-4

Február 19., szerda
Arsenal-Bayern München 0-2
AC Milan-Atlético 0-1

Február 25., kedd
Zenit-Dortmund 2-4
Olympiakosz-Manchester United 2-0

Február 26., szerda
Schalke 04-Real Madrid 1-6
Galatasaray-Chelsea 1-1