Nemes Gábor, a szakszervezet elnöke csütörtökön sajtótájékoztatón azt mondta, a bértárgyalásokon készült jegyzőkönyvek tanúskodnak arról, hogy további buszkiszervezések lehetnek, emiatt akár kilencszáz munkavállalót is elküldhetnek, emellett tervbe vették a bérszerkezet átalakítását is. Elmondása szerint az új szerkezetben minimálbér-környéki alapbért adnának a dolgozóknak, és ez után több juttatást is adnának, így a nettó bér érdemben nem változik.
A szakszervezeti vezető azonban úgy látja: az alacsonyabb alapbér miatt hosszú távon a dolgozók rosszabbul járnak. Hozzátette: az EKSZ nem támogat semmilyen átalakítást, amely hátrányos a dolgozóknak. Elmondta még, hogy az autóbusz-ágazat további kiszervezésével továbbra sem értenek egyet, mert nincs megfelelő hatástanulmány, az agglomerációs buszokkal kapcsolatos változásról pedig az új szolgáltatótól, a Volánbusztól kapnak tájékoztatást a dolgozók, a BKV-tól nem. Hangsúlyozta: nem a változások ellen vannak, de szeretnék, ha a munkavállalóknak biztosítanák a megfelelő munkafeltételeket.
Székely Tamás, az Autonóm Szakszervezetek Szövetsége elnöke elmondta, hogy az Egyenlő Bánásmód Hatósághoz fordultak, mert csak a magánszemélyeknek csökkent a BKK-bérletek ára 10 százalékkal, azoknak viszont nem, akik béren kívüli juttatás formájában kérték.