Valamennyi résztvevő felelős döntésnek nevezte a nagygyűlés elhalasztását a rendkívüli időjárás miatt, egyúttal köszönetet mondtak azoknak, akik kimentek.
Gyurcsány Ferenc, a Demokratikus Koalíció elnöke az interjúban nagyon helyesnek tartotta, hogy Mesterházy Attila a miniszterelnök-jelölti vitára való kihívással „nem hagyja gyáván megfutni Orbán Viktort.” Javasolta, hogy az MSZP elnöke szívből beszéljen arról, hogy milyennek látja az országot és milyen országot szeretne, ne betanult szövegek hangozzanak el. Ugyanakkor kételyeit hangoztatta, hogy Orbán kiállna a vitára. Hangsúlyozta a média felelősségét, név szerint megemlítve a Népszavát is, hogy „engedik-e Orbánt sérülés nélkül elmenekülni” vagy nap mint nap szembesítik a tényekkel. Gyurcsány felhívta a figyelmet arra, hogy a Fidesznek nincsen választási programja, nem beszélnek arról, hogy mi lesz 2014 után, és úgy gondolják, hogy ha nem mondanak semmit, nem vádolhatják őket azzal, hogy hazudnak. Úgy vélekedett, hogy a választás nem lesz szabad és tisztességes, mégis részt kell venni rajta. „Olyan kevés köt bennünket össze az orbáni Magyarországgal, hogy nem tehetünk mást” – mondta, és leszögezte: semmiféle kompromisszumot nem tud elképzelni a jelenlegi kormányerőkkel.
Szabó Tímea, az Együtt-PM társelnöke kijelentette: Orbán beszédében ezúttal sem volt túl sok információ arról, hogy miként rombolták szét az elmúlt években az országot. „Vártam volna egy kis őszinteséget a miniszterelnök úrtól” – mondta Szabó Tímea, aki tragikomikusnak nevezte a rezsicsökkentés belekeverését a márciusi vívmányok közé. ”Nem szabad félnünk, el kell mennünk szavazni. Aki fél, vegyen fel egy narancssárga pólót, és húzza be a két x-et a kormányváltó szövetséghez. Ahhoz, hogy kormányváltás legyen, tízből nyolc embernek el kell mennie” – mondta az Együtt-PM társelnöke.
Fodor Gábor, a Liberális Párt elnöke szerint Orbán beszédéből is egyértelmű volt a választóvonal: Kelet vagy Nyugat, autokrácia vagy demokrácia. Fodor úgy vélekedett, hogy Orbán egy teljes gazdasági és kulturális elitcserét akar a keleti kötődés érdekében. „Minden ebből következik: az életünk, az elszegényedésünk, a beruházások elmaradása” - mondta a LP elnöke, aki úgy látja, hogy régóta nem volt a liberális gondolatnak olyan keletje, mint ma, de elismerte, hogy az antiliberális kurzus a szocialista-liberális kormányzás idején alakult ki. „A magyar történelemben mindig akkor voltunk sikeresek, amikor a szabadságot fontosnak tartottuk. Ma azért tartunk itt, mert feladtuk a szabadságunkat.”
„Magyarország nem normális ország, abnormálisan viselkedik a kormány, a kormányfő, amikor saját nemzetét osztja meg a nemzeti ünnepen.” – jelentette ki Bajnai Gordon, az Együtt-PM társelnöke. A kormányváltáshoz nagyon sokféle szavazót kell egybegyűjteni, de azoknak, akik bizonytalanok, félnek, fanyalognak, és nem mennek el szavazni, tudniuk kell, hogy újabb négy évig elszenvedni kényszerülnek a mai helyzetet – hangsúlyozta. Bajnai úgy látja, hogy „a Fidesz telerakta aknákkal a választási rendszert”, a választási csalást nem a szavazás napján követik el, hanem folyamatosan. „Nem egyenlő a pálya, de ez nem ok arra, hogy ne vágjunk bele” – mondta a volt kormányfő. „Helyreállító kormányzásra lesz szükség, mert olyan zsákutcába vitt be bennünket az Orbán-kormány, ahonnan gyorsan ki kell tolatni” – mondta Bajnai Gordon, aki a jogállamiság visszaállítása mellett a munkahelyteremtést, az oktatási rendszer rendbe tételét, a szolidaritás rendszerét tartja a legfontosabbnak, benne a kétkulcsos adórendszerrel. Felhívta a figyelmet, hogy a magyar kormány által tíz évre titkosított paksi szerződést az orosz kormány „leplezte le”: kiderült, hogy ami Oroszországnak az évszázad üzlete, az minden magyar családnak évi 100 ezer forint adót jelent, ráadásul erre az áramra Magyarországnak nincs is szüksége.
Mesterházy Attila, az MSZP elnöke, a Kormányváltó Szövetség miniszterelnök-jelöltje arra a kérdésre, hogy nem késő-e a vitára való kihívás, úgy felelt, hogy március 15-e szimbolikus lehetőség volt ennek bejelentésére. Mesterházy is megerősítette, hogy a Fidesznek nincsen programja a rezsicsökkenésen kívül, az e körüli felhajtás már „klinikai eset.” Mesterházy szerint Orbán Viktor vágyálmaiban, „zárt osztályra való gondolatvilágban” él, amelyhez saját médiája tökéletesen asszisztál. „Szembesíteni kell a miniszterelnököt azokkal a tapasztalatokkal, amelyekkel nap mint nap találkozunk, mert a lakájmédia ezektől megkíméli” – mondta és hozzátette: „A félelem akkor szűnik meg, ha minél többen elmennek szavazni. Aki nem akar félni, április 6-án, öt perc magányában el tudja ezt intézni és április 7-től szabadon élhetnek az emberek”. Mesterházy is a munkalehetőségeket, az európai szintű fizetéseket, a kétkulcsos adórendszert emelte ki a legfontosabb feladatok közül, hogy azok is hazatérjenek, akik – ellentétben Orbán kijelentésével – nem „kalandvágyból”, hanem megélhetési gondjaik miatt távoztak külföldre.