A Nobel-díjas Lech Walesáról, a Szolidaritás független szakszervezet legendás alapítójáról, későbbi lengyel államfőről szóló filmet Magyarországon a Cirko Film -Másképp Alapítvány forgalmazza. A budapesti lengyel nagykövetség, a Lengyel Intézet és a Cirko Film által szervezett szerda esti bemutató díszvendége Robert Wieckiewicz, a film főszereplője lesz, akivel a vetítés után Lévai Balázs folytat pódiumbeszélgetést.
A filmet eredeti nyelven, lengyelül és olaszul, magyar felirattal és angol alámondással vetítik.
A Walesa - A remény embere című film forgatókönyve Janusz Glowacki író munkája, aki 1980-ban szemtanúja volt a gdanski hajógyári sztrájknak. Élményeiről regényt írt, amelyet a kommunista cenzúra nem engedett kiadni, ezért illegálisan jelentették meg Lengyelországban, majd később Nyugaton is kiadták. Az operatőr Pawel Edelman, Lech Walesát Robert Wieckiewicz, Walesa feleségét, Danutát Agnieszka Grochowska alakítja.
A film egy interjú keretébe ágyazva vezet végig a főhős életének fontosabb mozzanatain, az interjút az egykori híres olasz újságírónő, Oriana Fallaci készíti Walesával. Fallacit Maria Rosario Omaggio olasz filmszínésznő jeleníti meg. A rendező a film műfaját életrajzi drámaként határozza meg.
Wajda ezzel a filmjével trilógiává kerekítette a 20. század második felének lengyel történelméről, a lengyelországi munkásság és értelmiség demokráciáért folytatott küzdelméről szóló alkotásait, A márványembert és A vasembert. Ezek a filmjei azonban még a kommunista Lengyelországban készültek, míg a Walesa - A remény embere jelentős történelmi távlatból, több mint negyedszázaddal a rendszerváltás után tekint vissza az egykori eseményekre.