A feljelentés összefügghet azzal, hogy Matolcsy György jelenlegi jegybankelnök 2011 novemberében még nemzetgazdasági miniszterként bennfentes információkat árult el a Goldman Sachs befektetései bankárainak - erről Matolcsy korábbi kabinetfőnöke, Wiedermann Helga írt múlt héten megjelent könyvében. Matolcsy a könyvbemutatón még a gazdasági szabadságharc krónikájaként mutatta be a kötetet, majd amikor kiderült, hogy a benne szereplő történet felveti a büntetőjogi felelősségét, fikciónak minősítette azt.
Wiedermann Helga ennek ellenére ragaszkodik hozzá, hogy tényregényt írt. Kérdés ugyanakkor, hogy ha ő maga nem vett részt az ebéden, és annak résztvevői sem tájékoztatták, honnan vette az információt. A kötet ugyanis részletesen leírja, hogy amikor Matolcsy mellékesen megjegyezte, hogy a magyar kormány ismét tárgyalást kezd a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), megállt a vajazókés a bankárok kezében, majd egyikük kiment a mosdóba. Wiedermann Helga szerint jól látható a könyv szerkezetéből is, hogy a valósággal nagyobb vagy teljes mértékben megegyező részek forrásmegjelöléssel és idézőjelben szerepelnek. Minden, ezen túl a kötetben olvasható állítás, illetve következtetés a szerzői szabadság körébe tartozik.
Ezzel szemben a könyvben mindössze az idézetek szerepelnek forrásmegjelöléssel és idézőjelben. Az előszóban pedig úgy fogalmaz a szerző, hogy megírta a gazdasági szabadságharc történetét. A szerző a könyvben sehol nem utal rá, hogy a könyv fikció, épp ellenkezőleg, azt hangsúlyozza, hogy közel állt a tűzhöz. Ennek fényében vagy tényregény a kötet és akkor Matolcsy valóban bennfentes információkat adott ki a bankároknak vagy Wiedermann nincs tisztában a "tény" fogalmával.