Dmitrij Peszkov ugyanakkor közölte, hogy a Kreml egyelőre nem kapott semmilyen formális tájékoztatást arról, hogy partnereik "felmondanák a kapcsolatokat". Hozzátette, hogy a Szocsiban tervezett G8-as csúcstalálkozóra való felkészülésben szakértői szinten folytatódik az együttműködés a világ hét vezető ipari hatalmával. Szavai szerint azokkal az államokkal, amelyek nem akarnak kitérni a párbeszéd elől, mindenképpen továbbra is együtt dolgoznak.
Az orosz államfő szóvivője azt is kijelentette, hogy "készen állnak" a kapcsolattartásra a G7-es csoporttal. Dmitrij Peszkov az illegális kábítószer kereskedelem elleni közös fellépést hozta fel példának. Képtelenségnek nevezte, ha a világ vezető ipari országai elutasítanák az együttműködést a drogellenes küzdelemben.
Az Egyesült Államok, Németország, Franciaország, Nagy-Britannia, Olaszország, Japán és Kanada állam- és kormányfői Hágában döntöttek arról, hogy a krími válság miatt nem rendezik meg júniusban Szocsiban a hét legfejlettebb ipari ország (G7) és Oroszország 1998 óta létező együttműködési fórumának, a G8-as csoportnak a csúcstalálkozóját. A hetek Oroszország kizárásával Brüsszelben rendeznek majd csúcsértekezletet.
Oroszország az idén vette át a G8-as csoportban az elnöki teendőket, és Moszkvában arra készültek, hogy június 4-én és 5-én a fekete-tengeri orosz üdülővárosban tartják meg a 8 ország vezetőinek találkozóját.
Moszkvában arra is emlékeztetnek, hogy a világ 7 vezető ipari állama nem zárhatta ki Oroszországot a G8-as csoportból, mert ebben az együttműködési fórumban nem létezik ilyen eljárás. Csupán felfüggeszthették részvételüket, és befagyaszthatták fórumot.
Hétfőn Hágában Szergej Lavrov orosz külügyminiszter közömbösséget mutatva reagált a világ hét vezető ipari hatalmának döntésére. Közölte, hogy a szocsi G8-as csúcs esetleges elmaradása nem lenne tragédia. Lavrov ugyanakkor rámutatott, hogy a G8 hasznosnak bizonyult olyan világméretű problémák megvitatására, mint az iráni nukleáris program, illetve a szíriai polgárháború.