Nigel Mills, a Konzervatív Párt egy képviselője a német javaslat brit viszonyokba való esetleges átültetését „fontos előre tett lépésnek” nevezte – írta a The Times. Angela Merkel német kancellár februári londoni beszédében elmondta, tisztában van a britek bevándorlással kapcsolatos aggodalmaival, s nyíltnak mutatkozott egy olyan reform elfogadására, amely megakadályozza a szociális juttatásokkal való visszaélést. A toryk szerint a német szabályozást Londonnak is követnie kell.
Ivica Dacic még hivatalban lévő szocialista kormányfő úgy foglalt állást, nem lát semmi olyan tényezőt, ami ellentmondana a koalíció folytatásának. Ugyanakkor nem mindenki osztja álláspontját az SPS-en belül. A baloldali tömörülés egyik illetékese, Novica Toncev szerint azért nem jó ötlet vállalni a koalíciós kormányzást, mert így csak Aleksandar Vucic tömörülése dirigálhat.
A szerb haladók közül senki sem kommentálta azt az értesülést, mely szerint megkezdődtek az egyeztetések a két párt között – írta a B92.
Ennek azonban nem tett eleget. Így az MKP a párt szavazóinak lelkiismeretére bízza a választást. A másik magyar kötődésű párt, a Híd elnöke, Bugár Béla előzőleg kijelentette, Kiskát támogatja.
Közben a Kereszténydemokrata Mozgalom (KDH) volt politikusa, a választás első fordulójában harmadik helyen végzett Radoslav Procházka nyíltan is kiállt Kiska mellett. Szintén kiállt Fico ellenfele mellett Milan Knazko egykori híres színész, volt miniszter. "Nem kétséges, hogy megint nagy a tét" - írta a veterán politikus, aki 1989-ben jelentős szerepet játszott a rendszer megbuktatásában.
Fico közben folytatta Kiskával szembeni támadásait. Szerinte Szlovákia „nem engedheti meg magának”, hogy a vállalkozót válasszák meg államfőnek”, mert esetleges elnökké választása „komoly konfliktusokhoz vezetne”.