választás;Orbán Viktor;visszhangok;

2014-03-30 09:47:00

Erődemonstráció és keresztény védőbástya

„Nyolc nappal a parlamenti választások előtt Orbán Viktor konzervatív miniszterelnök hívei tömeggyűlés tartottak, hogy meghallgassák bajnokukat” – írta a szombati budapesti eseményekről tudósításában az AFP, amelyeket erődemonstrációnak nevezett.

A francia hírügynökség szerint a „békemenetnek”, amelyet a beszámolóban szintén idézőjelek közé tett, az a célja, hogy az egység képét mutassa a kormányfő mögött. „A hivatalosan civil szervezet CÖF feladata egybegyűjteni a kormány szimpatizánsait a nagy nemzeti ünnepek idején, vagy amikor úgy véli, hogy „meg kell védeni”  a miniszterelnököt Brüsszel vagy az ellenzék támadásaitól” – írta az AFP.  A francia hírszolgálati iroda emlékeztetett arra, hogy a Fidesz kétharmados parlamenti többségével kénye-kedve szerint alakította a magyar törvénykezést. „A médiában folyamatosan jelen lévő kormány, amely mindig kész feljelenteni Brüsszelt, a kampányban elsősorban gazdasági sikereivel dicsekszik, mint a költségvetési deficittel, valamint az energiaárak csökkentésével. Számos szakértő azonban riasztónak tartja a magyar gazdaság tartós szerkezeti gyengeségeit” – mutat rá az AFP.

 Orbán Viktor nagy és fényes győzelmet jósol a jövő heti választásokon – írta a Washington Post. Az amerikai lap az AP-re hivatkozó tudósításában Orbán választási ígéreteire fektette a hangsúlyt, de megemlítette, hogy a magyar miniszterelnök figyelmeztette híveit: nem szabad elszalasztaniuk a győzelem esélyét.

Orbán megtérítette Magyarországot a kereszténységnek – emelte ki a La Vanguardia. A barcelonai liberális lap a magyar miniszterelnöknek a „kereszténység védőbástyája” kifejezésére utalva felidézte, hogy az új alkotmányban a házasság férfi és nő egyesülését jelenti, hogy az élet védelmének joga már a fogantatástól megillet mindenkit, továbbá, hogy az alaptörvény első mondata: Isten áldd meg a magyart!  A La Vanguardia egyúttal emlékeztetett arra, hogy Orbán jelentős változásokat kényszerített ki az igazságszolgáltatási szerveknél, a közmédiánál és a választási törvényben, amelyeket az ellenzék és az Európai Unió az alapvető szabadságjogok elleni merényletnek tekint.