A detektort az amerikai haditengerészet bocsátotta az ausztrálok rendelkezésére. A szerkezetet vontató Ocean Shieldet más, akusztikus jelek érzékelésére alkalmas berendezésekkel is felszerelték. Az ausztrál haditengerészet hajója azonban csak három-négy nap múlva ér a pénteken kijelölt új kutatási területre, két és fél órányi repülőútraPerthtől.
Szombaton egy kínai és egy ausztrál hajó is felszedett hulladékot a tengerből, de az első vizsgálatok alapján egyik törmelékdarab sem köthető a feltételezések szerint az Indiai-óceán déli részén lezuhant Boeing 777-eshez. Vasárnap is tíz repülővel és nyolc hajóval keresték a roncsdarabokat.
A repülő március 8-án tűnt el, fedélzetén 239 emberrel, az utasok kétharmada kínai volt. A kínai hozzátartozók egy része nem fogadja el a malajziai hatóságok bejelentését, hogy repülőszerencsétlenség történt, s nem maradtak túlélők. Vasárnap több tucat kínai hozzátartozó érkezett Kuala Lumpurba: magyarázatot követelnek a malajziai illetékesektől.
Közben Tony Abbot ausztrál miniszterelnök azt mondta, bízik benne, hogy hamarosan olyan bizonyíték került elő , amely biztos irányt mutat a gép megtalálásához. A kutatást vezető parancsnok szerint nehezíti a munkát, hogy a keresés jelenlegi helyszínét hajózási útvonal szeli át, és emiatt valószínűleg több a víz felszínén úszó tárgy.