A lap valahonnan arról is értesült, a nemrég váratlanul elhunyt Welsz Tamás beszámolt a hatóságoknak arról, hogy Simon szerette volna legalizálni a vagyonát, és ehhez az ő segítségét kérte. A szocialisták volt elnökhelyettesének ténykedéséről a nyomozók is pontos információkkal - lefoglalt bizonyítékokkal, terhelő vallomásokkal és telefonlehallgatási jegyzőkönyvekkel - rendelkeztek.
Ilyen körülmények között került sor az MSZP volt elnökhelyettesének előzetes letartóztatására - tudatta mai számában a Magyar Nemzet. Az ügynök jelentése szerint Simon arról is beszélt a zárkában, hogy Mesterházy és Gyurcsány Ferenc tudtak a százmilliókról - írta a lap.
A lapértesülést több szocialista politikus már a kora reggeli órákban kategorikusan cáfolta. „Polt Péter írt nekem egy levelet, amiben nagyon világosan az áll, hogy sem a Magyar Nemzetnek, sem a Magyar Rádiónak nem lehet semmilyen nyomozati információja. Amit ön most csinál, meg a Magyar Nemzet, kimeríti a különleges nyomozati anyagokkal való visszaélés bűncselekményét” - jelentette ki Szanyi Tibor országgyűlési képviselő a Kossuth Rádió 180 perc című műsor riporterének, Kocsis Évának.
"Mélységesen sajnálom, hogy a választási kampány ezekről a hülyeségekről szól és nem az emberekről. Közeledik április 6, itt a lét a tét, az embereknek dönteniük kell ennek az országnak a sorsáról, és azok a teljesen nem idevaló történetek, amelyekkel önök szórakoztatják az egész országot, egyszerűen vérlázító" - tette hozzá Szanyi Tibor.
„Ez hazugság, természetesen a kampány része, itt a véghajrában meg is lepődtem volna, ha nem az derül ki ebben a kémregényben, hogy mindenki tudott mindenről – nyilatkozta Mesterházy Attila az ATV Start műsorában - Ezért mondjuk, hogy minél gyorsabb, minél szélesebb körű vizsgálat legyen, hogy minél előbb le lehessen zárni. Mi érdekeltek vagyunk abban, hogy mielőbb tisztázódjon az ügy, mint ahogyan abban is érdekeltek vagyunk, hogy Rogán Antal és a többi fideszes is tisztázza azokban az ügyekben a hibákat, amiket ők maguk követtek el."
"A vagyonnyilatkozatokból most már kitűnik, hogy van olyan lakópark, ahol ott lakik az egész fideszes vezetés és mindent elfelejtenek a lakásukkal kapcsolatban” – tette hozzá a Kormányváltó erők miniszterelnök-jelöltje.
Közben feljelenti a Magyar Nemzetet és mindazokat a médiumokat a XVIII. kerületi önkormányzat, amelyek átveszik a lap az állítólagosan megkerült Simon-pénzekről szóló szerdán megjelent írását – közölte Kőrös Péter szocialista önkormányzati képviselő, aki a Népszavának elmondta, hogy a szóban forgó ingatlanok korábban Tüzép-tulajdonban lévő pakuratavak voltak.
A XVIII. kerületi önkormányzat már 1995-ben felszólította a jogutódot, a Raab Karchert a kármentesítésre, de eredménytelenül. Végül maga az önkormányzat látott hozzá a kármentesítéshez. 1998-ban, az első Orbán-kormány idején elnyerték hozzá a környezetvédelmi minisztérium 600 milliós forintos pályázatát.
Az erről szóló megállapodást azonban egy évvel később Pepó Pál környezetvédelmi miniszter felmondta, felfüggesztette a pénz kifizetését, sőt, egy KEHI-vizsgálat nyomán még büntető feljelentést is tett az önkormányzat ellen. Az eljárást azonban az ügyészség bűncselekmény hiányában megszüntette. A testület összesen 23 millió forintot tudott lehívni az eredeti 600 millióból. Pert indítottak a minisztérium ellen, amely végül 2003-ban a 230 millió forintos kártérítés jogerős ítéletével zárult. Ugyancsak pert nyert a kerület a Raab Karcher ellen, 200 milliós összegben.
Mivel a környezetszennyezés egyre nőtt, az önkormányzat 2001-ben nyílt pályázatot írt ki a terület hasznosítására. Az Auchan 40 millió forintot fizetett ki érte, de vállalta a teljes kármentesítést. A francia cég 1,5 milliárd forintot költött a környezetszennyezés megszüntetésére és amint ez a Környezetvédelmi Főfelügyelőség 2006-os tanulmányából kiderül, a szennyezést sikerült felszámolni. Tehát szemenszedett hazugság, hogy az Auchan 950 milliót fizetett volna az önkormányzatnak – hangsúlyozta Kőrös Péter.
A Magyar Nemzet nem szokatlanul jól értesült, a gyanú szerint a nyomozó hatóságok már hosszú évek óta "szivárogtatással" segítik a Fidesz közeli orgánum munkáját. Több olyan ügyben voltak már "jól értesültek", amelyről más lapok nem is tudtak, de amelyekről később a törvény előtt kiderül, hogy nem akkor, nem úgy és nem ott történtek. Most a Simon mellé ültetett zárkaügynök bizalmas információit osztották meg a lappal, érdekes módon annak keletkezése után szinte azonnal. Ki tudja miért. Hiszen ha az igazságszolgáltatás valóban végezni akarná a dolgát, ilyen állítások nem kerülnének nyilvánosságra.
De kampány van. Nyilván ezért kellett most előzetesbe helyezni a szocialisták volt vezetőpolitikusát. A Simon-ügy "hozott a Fidesz konyhájára", amikor azonban Welsz meghalt, érezhetően elterelődött a figyelem Simon Gáborról. A halál okát ugyanis máig nem tudni, ráadásul rendőrökkel volt a halálakor Welsz, és miután a rendszerváltás óta nem történt ilyen halál, az embereket inkább ez kezdte érdekelni. A Simon-ügyet, a kormányváltók bemocskolását azonban napirenden kellett tartani, talán ezért "dobták be", hogy Welsz annak idején Őszödön is jelen volt, majd amikor ez a hír nem hatott megfelelően, előjött ez az újabb sztori.
A Fidesz vagy nagyon sok szavazattal akar győzni, vagy minél több embernek elvenni a kedvét a politikától, attól, hogy elmenjen voksolni. Elemzők szerint, ha vasárnap 70 százalék fölötti lesz a választási részvétel, az MSZP, az Együtt-PM szövetség, a DK és a Liberálisok alakíthatják meg a következő kormányt. Ha 60 százalék alatti lesz a részvétel, akár ismét kétharmadot szerezhet a Fidesz. A zárkaügynök vallomása, a szivárogtatás Orbán Viktornak kedvezhet, vélhetően ezért adta ki a kicsit "ürgebőrbe bújtatott" sztorit a Magyar Nemzetnek az igazságszolgáltatás. A lap pedig teljesíti a kötelességét, az igazság úgyis a választás után fog csak kiderülni.