Az EU tagállamaiban a munkavállalók felének okoztak már stresszt a munkahelyi körülmények, és többségük nem tud arról, hogy lenne ezzel szemben munkaszervezési, vagy egyéb strukturális intézkedés. Pedig a stressz nem csak a dolgozókat károsítja. A hiányzással és a felületes munkavégzéssel eltöltött munkaidő csaknem fele is a stressz miatt megy veszendőbe. Nem beszélve azokról a munkahelyekről, ahol a stresszes alkalmazott nem gépekkel vagy iratokkal, hanem emberekkel - ügyfelekkel, betegekkel, diákokkal - dolgozik, akikre szintén "átragad" a feszültség.
A kampány a közeljövőben harminc európai országban indul az Európai Munkahelyi Biztonsági és Egészségvédelmi Ügynökség szervezésében és Andor László biztos felügyelete alatt. Felhívják a figyelmet a stressz elleni küzdelem jelentőségére, ismertetik a tudatos védekezés, és a pozitív munkahelyi környezet megteremtésének lehetőségeit.
Bár a bizottsági kampány érthetően a munkahelyi stressz-helyzetekre koncentrál, hozzátehetjük, hogy a tartós munkanélküliség sokszor még tragikusabb stresszt, pszichoszomatikus betegségeket, szélsőséges esetben ön- és közveszélyes agressziót is kiválthat. Nem beszélve arról az esetről, amikor az adott országban uralkodó politikai helyzet vált ki feszültséget milliókból, igaz ez utóbbin egy uniós kampány sajnos nem sokat tud segíteni.