A történet, amely a mesterséges intelligenciáról szóló sci-fiket vegyíti napjaink terrorista félelmeivel és a dr.Jekyll-szindrómával, már csak azért is izgalmas kihívás volt Johnny számára, mert a színész nem kifejezetten rabja a modern technológiának. „Legszívesebben egy akusztikus gitárral, és egy 40-es évekbeli írógéppel utazom. Persze, vannak a technológiának áldásai, de aggodalommal tölt el, hogy milyen irányban fejlődik” – mondta az amerikai művész a La Stampának adott interjúban.
Depp elmondta, hogy amikor nekilátott a forgatókönyv elolvasásának, először azt hitte, hogy egy jó kis tudományos-fantasztikus sztorit olvas. Aztán rájött, hogy az emberi tudat letöltése egy óriás merevlemezre nem is olyan elképzelhetetlen a tudomány mai állásával. „Előfordul velem, hogy kihagy az agyam, nem jutnak eszembe szavak, de olyankor sem szeretném, ha gépek segítenének” - hangsúlyozta.
A film főhőse megtudja, hogy öt hét van hátra az életéből. „Ha valaki azt mondaná, hogy öt hét múlva csak por és hamu lesz belőlem, a hátralevő időt szeretteimmel tölteném. Nem lenne szomorkodás, kinevetnénk az egészet. Tudsz jobbat? A halált nem lehet becsapni, hacsak nem tudjuk lelkünket elmenteni egy számítógépre. De nem hiszem, hogy szeretnék halhatatlan lenni.”
Nem kell azonban félni azoknak sem, akik szeretnék Deppet viszontlátni kalózkapitányként. Eddig négy részt mutattak be a Karib-tenger kalózaiból, az első 2003-ban, az utolsó 2011-ben került a közönség elé. A kalandfilm-sorozat ötödik részét már tervezik, a színész együtt dolgozik a forgatókönyvíróval a történeten. Johnny türelmet kér, nem akarják összecsapni, mert ez lesz a tervek szerint az utolsó Jack Sparrow-film, és nem szeretnék, ha hűséges nézői úgy éreznék: kár volt ezért a befejezésért.