A közlés szerint Vitézy Dávid vezérigazgató és az összes reprezentatív szakszervezet vezetője csütörtökön aláírta a bérmegállapodást, amely április elsejétől biztosít átlagosan 3 százalékos alapbéremelést a jegyellenőrök, pénztárosok, diszpécserek, projektmérnökök, közútkezelők, parkolóőrök és minden munkatárs számára, hasonlóan a többi közlekedési társasághoz, a BKK Közúthoz és a BKV-hoz.
A bérfejlesztés nem érinti a munka törvénykönyve szerinti vezető állású munkavállalókat - jegyezték meg. Felidézték: a bérfejlesztés részleteiről korábban hosszas érdekképviseleti egyeztetést folytattak.
Az előzetes üzleti terv keretein belül maradva mindenki számára megnyugtató megoldást jelent a mostani megállapodás. A bérmegállapodás értelmében a cafeteria-kereteket a különböző munkakörökben végre egységesíteni tudják, illetve továbbra is a munka törvénykönyve meghatározott műszakpótléknál magasabb mértékű - 35 százalékos - pótlékot kapnak az arra jogosult munkavállalók - hangsúlyozták.
A Főpolgármesteri Hivatal a BKV-nál és a BKK-nál létrejött megállapodással kapcsolatban azt közölte az MTI-vel, hogy azokat a városvezetés politikai és pénzügyi szempontból egyaránt jelentős eredménynek tekinti. A közleményben azt írták, hogy a megállapodások megkötését a szakszervezetekkel folytatott hosszas egyeztetés előzte meg, amelynek a főváros aktív részvevője volt.
A BKV pénteken közölte, hogy megállapodott a cég szakszervezeteivel a bérekről. Ennek értelmében a munkáltató április elsejével bruttó 7500 forintos alapbéremelést hajt végre azoknak a főállású dolgozóknál, akik 2013. december 31-én állományban voltak.
Ezenkívül a BKV havonta ötezer forint értékű Erzsébet utalványt ad, és az áprilisi bérekkel együtt kifizetik a jubileumi és egyéb jutalmakat is, az év végén pedig 36 ezer forint értékű Erzsébet utalványt kapnak a teljes munkaidős dolgozók. A részmunkaidőben foglalkoztatottak a munkaidejük arányában kapják meg ezt a juttatást.
Bolla Tibor, a BKV vezérigazgatója szerint a BKV vezetése a jelenlegi gazdasági környezet, valamint a társaság nehéz pénzügyi helyzetének figyelembevételével, az előzetes üzleti terv sarokszámain belül maradva korrekt ajánlatot tett.
Az Egységes Közlekedési Szakszervezet (EKSZ) az MTI-hez eljuttatott közleménye szerint megalázónak, a Budapesti Közlekedési Központ és a főváros "erőfitogtatásának", "a megalkuvó BKV-vezetés" és a gyenge szakszervezetek szégyenének tartja a pénteken bejelentett BKV-alapbéremelést.
Az EKSZ közölte: a megállapodás messze elmarad a szakszervezetek elvárásától, a január elsejétől tervezett 3,5 százaléktól.
Az egyetlen eredmény az átlagosan 3 százalékosnak tekinthető bérfejlesztés, a cafeteria-juttatások azonban eddig is ugyanennyit tettek ki - írták. Nemes Gábor, a szakszervezet elnöke az egyedüli pozitív eredménynek azt tartja, hogy az EKSZ "hosszas küzdelme árán" a jegyellenőrzésre kötelezett járművezetők megkapják a pluszmunkáért járó jutalmat.